Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu (6.03)

1. Dziś I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 nabożeństwo Gorzkich Żali i o 18:00 Msza Święta.

2. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. To czas w którym poprzez modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się do najważniejszych dla nas chrześcijan Świąt; Świąt męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

3. W tym szczególnym czasie zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30, a w niedziele o 17:30 na Gorzkie Żale. Po nabożeństwach wieczorne Msze Święte.

4. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Tegoroczna jałmużna wielkopostna będzie przeznaczona na pomoc rodzinom z Ukrainy, które wskutek toczącej się wojny musiały uciekać ze swojej ojczyzny, ze swoich domów, zostawiając cały dorobek swojego życia.

5. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od niedzieli 3.04 do środy 6.04. Poprowadzi je w tym roku ks. Łukasz Leśniewski, który przez 5 lat był wikariuszem w naszej parafii.

6. We wtorek 8 marca obchodzimy „Dzień Kobiet”. Życzymy wszystkim Paniom radości z tego, że jesteście kobietami i że dzięki Wam świat jest piękniejszy i bardziej ciepły. Otaczamy też wszystkie Panie serdeczną modlitwą przez obliczem Maryi, najpiękniejszej z Kobiet.

7. Ojcowie jezuici i wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszają na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy wtorek 8.03 o godz. 18:30.

8. W piątek o godz. 17:30 w kawiarence będzie możliwość spotkania z psychologiem, ks. Dominikiem Lubińskim.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych. Z kolei o 16:30 odbędzie się – na salce – spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, o 17:00 – z tą młodzieżą, a o 18:00 – Msza Św. dla wszystkich.

10. Również w przyszłą niedzielę 13.03 o godz. 16:00 zapraszamy do naszego kościoła na charytatywny koncert na rzecz walczącej o swoją wolność Ukrainy, w wykonaniu ludowego zespołu „Piliczanie”. Podczas koncertu każdy z nas będzie mógł wesprzeć dobrowolnym datkiem uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy!

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

12. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii. Wypełnione skarbonki można przynosić do końca Wielkiego Postu.

13. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w Środę Popielcową. Na pomoc uchodźcom z Ukrainy zebraliśmy w naszej parafii 6262, 40 zł. Pieniądze te zostały przekazane do Caritasu. To bardzo duża kwota – dziękujemy za Waszą hojność i otwarte serca!

14. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…