Filia bractwa NMP KKP

Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej jest wspólnotą z jasnogórskim sanktuarium i ojcami paulinami. Zrzesza tych wszystkich, dla których ważny jest kult Matki Bożej Częstochowskiej, a także wartości narodowe i patriotyczne. Członkowie bractwa przynajmniej dwa razy do roku przeżywają swoje rekolekcje, a w święta i uroczystości maryjne starają się być obecni na Jasnej Górze. Chętni zaś, po odpowiednim przygotowaniu i odbyciu formacji, mogą zostać przyjęci w sposób oficjalny do bractwa i podczas różnych uroczystości kościelnych nosić specjalne biało-niebieskie płaszcze.

W naszej parafii bractwo zrzesza już kilkanaście osób. To właśnie ta wspólnota zajmuje się Zawierzeniami Niepokalanemu Sercu NMP KKP w pierwsze soboty miesiąca, a także 33-dniowymi rekolekcjami i oddaniem się w niewolę miłości Jezusowi przez serce Maryi wg wskazań św. Ludwika Grignon de Montfort (dwa razy do roku).

Odpowiedzialnym za bractwo w naszej parafii jest Jacek Pędziwiatr. Opiekę duchową zaś sprawuje ksiądz kanonik Mariusz Jersak, proboszcz parafii. 


Więcej informacji o bractwie można znaleźć na załączonych stronach internetowych oraz kanale YouTube Bractwa:

https://bractwokrolowejpolski.pl/2022/01/zaproszenie-na-erygowanie-filii-bractwa-nmpkkp-do-piotrkowa-tryb/

https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2022/02/piotrkow-tryb-erygowanie-pierwszej-w-polsce-filii-bractwa-najswietszej-maryi-panny-krolowej-korony-polski

http://bractwokrolowejpolski.pl