Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu (13.03)

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela „Ad Gentes” jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z całego serca wspieramy ich modlitwą, ale dziś wspieramy ich także materialnie, składając swój dar do puszki przy wyjściu z kościoła. Widzimy, jak wiele dobra czynią i jak bardzo potrzebna jest im nasza pomoc.

2. Dziś po Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych. Z kolei o 16:30 odbędzie się – na salce – spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, o 17:00 – z tą młodzieżą, a o 18:00 – Msza Św. dla wszystkich.

3. Dziś o godz. 16:00 zapraszamy do naszego kościoła na charytatywny koncert na rzecz walczącej o swoją wolność Ukrainy, w wykonaniu ludowego zespołu „Piliczanie”. Podczas koncertu każdy z nas będzie mógł wesprzeć dobrowolnym datkiem uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy!

4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30, a w niedziele o 17:30 na Gorzkie Żale. Po nabożeństwach wieczorne Msze Święte.

5. Za tydzień III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją w kościele i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

6. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Tegoroczna jałmużna wielkopostna będzie przeznaczona na pomoc rodzinom z Ukrainy, które wskutek toczącej się wojny musiały uciekać ze swojej ojczyzny, ze swoich domów, zostawiając cały dorobek swojego życia.

7. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od niedzieli 3.04 do środy 6.04. Poprowadzi je w tym roku ks. Łukasz Leśniewski, który przez 5 lat był wikariuszem w naszej parafii. 

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w minionym tygodniu. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa: bezimienną w wys. 50 zł oraz w wys. 300 zł. od Koła Różańcowego z Michałowa. Ofiary na kwiaty można złożyć też do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać!

10. Wspólnota Domowego Kościoła oraz dyrekcja kina „Helios” w Piotrkowie Tryb., serdecznie zapraszają na pokaz specjalny filmu pt. „Cud Guadalupe”. Seans odbędzie się w kinie „Helios” dnia 14.03.2022 r. (poniedziałek) o godz. 18:00. Przewidziano promocyjne ceny biletów. Zapraszamy!

11. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…