Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XIII Niedziela Zwykła (19.06)

1. Dziś III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo czerwcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

2. Za nami uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękujemy Wam za piękną i czytelną postawę wiary podczas Eucharystii i procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za trud przygotowania wszystkich ołtarzy, przystrojone domy i ulice. Dziękujemy wszystkim zespołom i grupom modlitewnym istniejącym i działającym w naszej parafii. Dziękujemy dzieciom I-komunijnym i rocznicowym oraz ich rodzicom, ministrantom seniorom, lektorom i ministrantom, asyście od sztandarów i feretronów, panom od baldachimu i asystującym księżom, paniom niosącym świece, Bractwu NMP KKP, panu organiście i panu kościelnemu, młodzieży, naszej scholi. Każdej i każdemu z Was wielkie Bóg zapłać! Bardzo piękną i bogatą fotorelację znajdziecie na naszym Facebooku.

3. W czwartek 23.06 zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Św. o godz. 17:00 nabożeństwo czerwcowe z procesją wewnątrz kościoła oraz obrzęd poświęcenia wianków. Tego dnia przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach.

4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można spożywać pokarmy mięsne. Po Mszy Św. o godz. 17:00 nabożeństwo czerwcowe z aktem zadośćuczynienia.

5. W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11:30 podziękujemy Panu Bogu za kolejny rok szkolny, przedszkolny i katechetyczny. Zapraszamy społeczność szkół i przedszkoli: dyrekcje, nauczycieli, katechetów, młodzież, dzieci do wspólnego dziękczynienia oraz po błogosławieństwo na rozpoczynające się wakacje. Także podczas tej Mszy Św. dzieci I-komunijne zakończą swój „biały miesiąc” i otrzymają pamiątki I Komunii Św.

7. Na prośbę ks. dziekana naszego dekanatu informujemy, że w przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć materialnie Pieszą Piotrkowską Pielgrzymkę na Jasną Górę, wrzucając swój dar do puszki.

8. Bardzo dziękujemy Prezydentowi naszego miasta panu Krzysztofowi Chojniakowi za przyznają dla naszej parafii dotację w wysokości 50 tys. zł. Pieniądze te posłużą na realizację dalszych prac związanych ze wzmocnieniem drewnianych stropów nad zakrystią.

9. Zapraszamy Was do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD – np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie trwała do 26 czerwca. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących wśród ubogich w różnych krajach.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za już 4 ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej.

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…