Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Niedziela Trójcy Świętej (12.06)

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je codziennie o godz. 17:30, po nich wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

2. Jutro 13.06 po Mszy Św. o godz. 17:00 nabożeństwo fatimskie – będzie procesja różańcowa z figurką Matki Bożej Fatimskiej wewnątrz kościoła, a na zakończenie odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Także jutro zapraszamy na Msze Święte dzieci, a to dlatego, że będziemy obchodzić wspomnienie św. Antoniego. Tego dnia dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo i zostaną poświęcone lilie.

4. W czwartek 16.06 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 (z procesją do 4 ołtarzy) i 18:00 (nie będzie Mszy Św. po procesji!). Trasa procesji i ołtarze tak jak w roku ubiegłym. Na Placu Czarnieckiego będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na 4 strony świata. Na zakończenie procesji odśpiewamy w kościele uroczysty hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

Zapraszamy wszystkie zespoły i grupy modlitewne istniejące i działające w naszej parafii. Zapraszamy dzieci I-komunijne i rocznicowe do sypania kwiatków i niesienia drewnianego Różańca, a także dzwonienia dzwonkami; prosimy o pomoc bielanki, ministrantów i lektorów, asystę do feretronów i sztandarów, panów do baldachimu i do niesienia kosza z kwiatami, panie ze świecami, młodzież, scholę. Nadal prosimy o przynoszenie, w miarę możliwości, kwiatków które będą potrzebne do sypania podczas procesji. Po południu o 17:30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta o godz. 18:00.

Zatroszczmy się o piękno ołtarzy, dekorację naszych domów i ulic, zwłaszcza tam gdzie będzie przechodzić procesja – byśmy także i w ten sposób sprawili radość Panu Jezusowi, który niesiony w monstrancji przez kapłanów pragnie błogosławić nam i naszym domostwom.

5. Ojcowie Jezuici i wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszają na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 14.06 o godz. 18:30.

6. Za tydzień III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo czerwcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

7. Zapraszamy Was do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD – np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie trwała do 26 czerwca. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących wśród ubogich w różnych krajach.

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła: bezimienną w wysokości 100 zł oraz za ofiary złożone do puszki na świątynię Opatrzności Bożej.

10. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…