Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Święto Chrztu Pańskiego (9.I)

1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się okres Bożego Narodzenia. Pamiętajmy jednak, że w polskiej tradycji śpiewamy kolędy aż do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych. Z kolei o godz. 16:30 na salce spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, o 17:00 spotkanie dla młodych a 18:00 Msza Święta.

3. Ojcowie Jezuici i wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszają na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 11.01 o godz. 18:30.

4. Za tydzień III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej; o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją w kościele i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

5. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu. Na misje w uroczystość Objawienia Pańskiego złożyliśmy na tacę 1210 zł.

6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

7. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić: Michał Adam Trzebski i Sylwia Milena Knop, oboje z parafii tutejszej.

8. Tak jak informujemy Was już od kilku tygodni, tegoroczne odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą” mają taką samą formę jak w roku ubiegłym. Będą sprawowane Msze Święte w intencji mieszkańców danych ulic, których będziemy zapraszali do naszej świątyni począwszy od najbliższego poniedziałku 10 stycznia. Takie Msze będziemy odprawiać o godz. 18:00. Podczas nich będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców oraz za ich bliskich zmarłych. Po Eucharystii będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo rodzin. Poświęcimy także wodę i sól, a poświęconą wodę będzie można wziąć ze sobą do domu. Ponadto dla każdej rodziny przygotowaliśmy specjalne błogosławieństwo dla domu.

Istnieje jednak także możliwość zaproszenia nas kapłanów, z wizytą duszpasterską do Waszych domów. Trzeba to będzie oczywiście wcześniej zgłosić i ustalić dogodny termin. W celu zaproszenia księdza z „kolędą” należy wcześniej pobrać i wypełnić specjalny formularz dostępny w zakrystii. Taki formularz jest także dostępny na stronie internetowej parafii. Można także umówić się na wizytę telefonicznie bądź osobiście u księdza. Do tej pory ponad 40 rodzin zaprosiło nas na „kolędę” do swoich domów.

Uczestnicząc we Mszy Św. będziecie mogli złożyć na tacę ofiarę kolędową, która będzie materialnym wsparciem dla parafii i naszego kościoła. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji, a także ofiary składane podczas wizyty domowej, zostaną przeznaczone na tegoroczne prace remontowo-naprawcze w naszym kościele, m.in. w zakrystii i pomieszczeniu za zakrystią.

Zapraszamy bardzo serdecznie na Msze Św. kolędowe i czekamy na Wasze zaproszenia!

9. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.