Aktualności

Ogłoszenia – II Niedziela Zwykła (16.01)

1. Dziś III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej; o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją w kościele i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w tym roku jego hasło brzmi: „Jedni drugich ciężary noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusa (Gal 6, 2). Ponadto jutro w Kościele w Polsce odbędzie się XXV Dzień Judaizmu, a przebiegnie on pod hasłem „Moje myśli nie są myślami waszymi”.

3. Na kolejny „Wieczernik Trybunalski” do sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w sobotę 22.01 zapraszają ojcowie jezuici. Początek o godz. 11:00.

4. W najbliższy piątek obchodzić będziemy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Składając im serdeczne życzenia pamiętajmy o modlitwie w ich intencji. Zmarłych dziadków i babcie polecajmy miłosierdziu Bożemu.

5. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu.

6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

7. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić: Michał Adam Trzebski i Sylwia Milena Knop, oboje z parafii tutejszej.

8. Tak jak informujemy Was już od kilku tygodni, tegoroczne odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą” mają taką samą formę jak w roku ubiegłym. Będą sprawowane Msze Święte w intencji mieszkańców danych ulic, których zapraszamy do naszej świątyni już od tygodnia i zaprosimy także w tym tygodniu. Takie Msze będziemy odprawiać o godz. 18:00. Podczas nich będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców oraz za ich bliskich zmarłych. Po Eucharystii będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo rodzin. Poświęcimy także wodę i sól, a poświęconą wodę będzie można wziąć ze sobą do domu. Ponadto dla każdej rodziny przygotowaliśmy specjalne błogosławieństwo dla domu.

Istnieje jednak także możliwość zaproszenia nas kapłanów, z wizytą duszpasterską do Waszych domów. Trzeba to będzie oczywiście wcześniej zgłosić i ustalić dogodny termin. W celu zaproszenia księdza z „kolędą” należy wcześniej pobrać i wypełnić specjalny formularz dostępny w zakrystii. Taki formularz jest także dostępny na stronie internetowej parafii. Można także umówić się na wizytę telefonicznie bądź osobiście u księdza. Do tej pory ponad 60 rodzin zaprosiło nas na „kolędę” do swoich domów.

Uczestnicząc we Mszy Św. będziecie mogli złożyć na tacę ofiarę kolędową, która będzie materialnym wsparciem dla parafii i naszego kościoła. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji, a także ofiary składane podczas wizyty domowej, zostaną przeznaczone na tegoroczne prace remontowo-naprawcze w naszym kościele, m.in. w zakrystii i pomieszczeniu za zakrystią.

Zapraszamy bardzo serdecznie na Msze Św. kolędowe i czekamy na Wasze zaproszenia!

9. W środę 19 stycznia obchodzi swoje imieniny nasz ksiądz proboszcz Mariusz. Serdecznie zapraszamy Was na Msze Święte w jego intencji, które zostaną odprawione o 17:00 i 18:00. Pamiętajmy tego dnia (i nie tylko wtedy!) o modlitwie za niego, prośmy o błogosławieństwo Boże, opiekę Maryi i siły potrzebne do posługi w naszej parafii.

10. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.