Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – II Niedziela Adwentu (5.12)

1. Dziś I niedziela miesiąca. O 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 Różaniec Rodziców za Dzieci, a o 18:00 wieczorna Msza Święta.

2. Zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej, tzw. „Roraty”. Odprawiamy ją codziennie o godz. 7:00 z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Przed roratami wspólne śpiewanie Godzinek o NMP. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec i lampionów.

3. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 19 grudnia. Będzie je prowadził ks. Maciej Paramuszczak, proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy i św. o. Pio w Szydłowie.

4. Poświęcony opłatek na stół wigilijny można nabyć w zakrystii, natomiast świece bożonarodzeniowe „Caritasu” razem z gazetami przy wyjściu z kościoła.

5. W środę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o 7:00, 17:00 i 18:00. Natomiast od 12:00 do 13:00 zapraszamy na tzw. „godzinę łaski”.

6. Dobiega końca roznoszenie opłatków wśród rodzin naszej parafii. Bardzo dziękujemy osobom roznoszącym je: panu Lechowi, panu Darkowi, paniom z Michałowa, pani Barbarze, panu Szymonowi. Dziękujemy tym, którzy zechcieli przyjąć opłatek, i za ofiary jakie przy tej okazji złożyliście. Łączna suma ofiar to 8336 zł, z czego mieszkańcy Michałowa złożyli 2000 zł. Zakup opłatków kosztował nas 2 tys. zł. Zakupiliśmy już 1000 litrów oleju opałowego za łączną kwotę 4350 zł. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim roznoszącym opłatek jak i ofiarodawcom. Serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy!

7. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu.

8. Dziękujemy za dostarczone „tytki charytatywne”. Powróciło ponad 80 toreb wypełnionych rozmaitymi darami. Zostają one przekazane najbardziej potrzebującym. Jeśli znacie takie osoby i ich adresy, zgłoście to nam! Ogromnie Wam dziękujemy!

9. Dziś dzień modlitw za Kościół na Wschodzie oraz zbiórka ofiar na jego potrzeby. Swój dar możecie złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.

10. W najbliższy piątek o godz. 17:00 w kawiarence będzie możliwość spotkania z psychologiem ks. Dominikiem Lubińskim.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych. Z kolei o godz. 16:30 na salce spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowujących się do bierzmowania, o 17:00 spotkanie dla młodych, a o 18:00 Msza Św. dla wszystkich.

12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

13. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan ostatnio wezwał do siebie:

+Mieczysławę Janinę Słodkowicz
+Wiesława Marka Filipa
+Kazimierza Jerzego Postek