Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu (28.11)

1. Rozpoczęliśmy Adwent i nowy rok liturgiczny. Będzie on przebiegać pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

2. Od jutra zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej, tzw. „Roraty”. Będziemy ją sprawować codziennie o godz. 7:00 z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Przed roratami wspólne śpiewanie Godzinek o NMP. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec i lampionów.

3. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 19 grudnia. Będzie je prowadził ks. Maciej Paramuszczak, proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy i św. o. Pio w Szydłowie.

4. Poświęcony opłatek na stół wigilijny można nabyć w zakrystii, natomiast świece bożonarodzeniowe „Caritasu” razem z gazetami przy wyjściu z kościoła.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. W I czwartek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, nieszpory i modlitwa o nowe powołania.

W I piątek odwiedziny chorych najpierw w hospicjum, a od 8:30 po domach. Spowiedź od godz. 16:30. Po Mszy Św. o 18:00 adoracja w ciszy i uniżeniu.

W I sobotę o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na XXXIII Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00.

W I niedzielę o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 nabożeństwo różańcowe i o 18:00 Msza Święta.

6. W ubiegłą niedzielę ofiary, jakie składaliście na tacę przeznaczone były na utrzymanie WSD w Łodzi. Bóg zapłać za ofiary w wysokości 1178, 62 zł.  

7. Bardzo dziękujemy Państwu Agnieszce i Romanowi Skurskim, właścicielom „Lawendowego Salonu Kwiatowego”, za ofiarowany dla naszego kościoła wieniec adwentowy.

8. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu.

9. Ponieważ wiele osób nie zdążyło jeszcze dostarczyć „tytki” charytatywnej Caritasu z darami dla najbardziej potrzebujących, to informujemy że można to jeszcze uczynić do najbliższej niedzieli. Na razie powróciło 69 toreb wypełnionych rozmaitymi darami. Ogromnie Wam dziękujemy!

10. Za tydzień tzw. „niedziela gospodarcza”. Przedstawimy sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary, jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele. Już teraz bardzo serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli” i „Przewodnika Katolickiego”.

12. Modlitwą otaczamy naszą parafiankę, którą Pan ostatnio wezwał do siebie:

+Lucynę Wojtania