Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – III Niedziela Adwentu (12.12)

1. Dziś III niedziela Adwentu zwana „Gaudete” czyli: „Radujcie się!”. Ma ona odnowić w nas świadomość i radość, że Bóg jest blisko nas, że oto za chwilę będziemy obchodzić pamiątkę narodzenia Jezusa Chrystusa, którego przyjście przyniosło nam odkupienie, a więc dar życia wiecznego.

2. Zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej, tzw. „Roraty”. Odprawiamy ją codziennie o godz. 7:00 z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Przed roratami wspólne śpiewanie Godzinek o NMP. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec i lampionów.

3. W przyszłą niedzielę 19 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Będzie je prowadził ks. Maciej Paramuszczak, proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy i św. o. Pio w Szydłowie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych, a w poniedziałek i wtorek – na Mszach o godz. 17 i 18. Spowiedź adwentowa będzie we wtorek na Mszy Św. roratniej o 7:00 oraz od godz. 15:00 do 19:00. Plan rekolekcji znajdziemy też na naszej stronie internetowej i Facebooku, a także wydrukowany przy wyjściu z kościoła. Skorzystajmy z danego nam czasu rekolekcji. Przyjdźcie! Serdecznie Was wszystkich zapraszamy!

4. Za tydzień będzie też III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej; o 17:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją w kościele i wieczorna Msza Św. o 18:00.

5. Poświęcony opłatek na stół wigilijny można nabyć w zakrystii, natomiast świece bożonarodzeniowe „Caritasu” razem z gazetami przy wyjściu z kościoła.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Prostej i Piaskowej za przyjęcie opłatka i złożone ofiary w wysokości 566 zł.

7. Osobom, które w środę, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oddały się w Niewolę Miłości, serdecznie dziękujemy za złożoną w darze ofiarę w wysokości 1724 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

8. Dziś we wszystkich kościołach naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na Fundusz Ochrony Macierzyństwa. Zachęcamy do wsparcia tegoż funduszu przy wyjściu z kościoła.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu.

10. Dziś o godz. 16:30 w kościele spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, o 17:00 spotkanie dla młodych, a o 18:00 Msza Św. dla wszystkich.

11. Ojcowie Jezuici i wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszają na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 14.12 o godz. 18:30.

12. Komunikat prezydenta Krzysztofa Chojniaka (odczytać).

13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”. W dzisiejszym numerze kalendarz ścienny z pięknymi fotografiami obiektów sakralnych z całego świata.

14. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan ostatnio wezwał do siebie.