Aktualności

XXVI Niedziela Zwykła (26.09) – ogłoszenia

1. We wtorek 28.09 o godz. 15:00 odbędzie się międzynarodowa akcja modlitewna „Koronka na ulicach miast świata”. Zapraszamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w 2 miejscach: na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Cmentarnej (przy kapliczce), i na skrzyżowaniu ul. Jerozolimskiej i Krętej.

2. Dziś we wszystkich kościołach odbywa się liczenie wiernych, czyli tzw. dominicantes.

3. Przed nami październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych, będą one odprawiane codziennie o godz. 17:30. We wtorki i czwartki w sposób szczególny zapraszamy na nie dzieci.

4. Pozostając przy dzieciach: wszystkich uczniów z klas 4 bądź starszych zapraszamy do różnych zaangażowań w naszej parafii. Chłopców zachęcamy do bycia ministrantami, a dziewczynki do śpiewu w scholii lub dołączenia do bielanek.

5. W tym tygodniu przypadają I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. W I piątek odwiedziny chorych najpierw w hospicjum, a od 8:30 po domach. Spowiedź od godz. 16:30. Po Mszy o 18:00 adoracja w ciszy i uniżeniu.
W I sobotę o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na XXXI Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00.
W I niedzielę o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 nabożeństwo różańcowe i o 18:00 Msza Święta.

6. Wspólnota Domowego Kościoła oraz dyrekcja kina „Helios” w Piotrkowie Tryb. serdecznie zapraszają na pokaz specjalny filmu pt. ”Fatima”. Jest to najnowszy film fabularny opowiadający o objawieniach w Fatimie. Seans odbędzie się w kinie Helios, dnia 4.10 (poniedziałek) o godz. 18.00. Przewidziano promocyjne ceny biletów.

7. Wznawiamy spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że w naszej archidiecezji przygotowanie trwa 3 lata, od 7 kl. SP do I kl. liceum/technikum. Zapraszamy młodzież z tych klas na spotkanie 10 października na godz. 17:00. O 18:00 Msza Św. dla m.in. dla kandydatów.

8. Dziękujemy za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu.

9. Przyszła niedziela będzie „niedzielą gospodarczą”. Przedstawimy wówczas sprawozdanie z już zakończonych, ale i z tych jeszcze trwających prac w naszym kościele. Ofiary jakie za tydzień zostaną złożone na tacę, będą przeznaczone właśnie na prace gospodarcze w kościele. Już teraz bardzo serdecznie za nie dziękujemy.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli” i „Przewodnika Katolickiego”.