Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – VI Niedziela Zwykła (13.02)

1. Dziś po Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych. Z kolei o 16:30 odbędzie się – na salce – spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, o 17:00 – z tą młodzieżą, a o 18:00 – Msza Św. dla wszystkich.

2. Za nami uroczystość erygowania pierwszej w Polsce filii Bractwa NMP KKP, która odbyła się w ubiegłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 18:00. Bardzo dziękujemy członkom Bractwa za ofiarowany dla naszego kościoła pozłacany relikwiarz. Będą się w nim znajdowały relikwie bł. Ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, którą mamy dzięki pięknym zdjęciom wykonanym przez pana Dariusza Kleska. Można ją zobaczyć na Facebooku i stronie parafii.

3. Za tydzień III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją w kościele i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

4. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

5. Ojcowie jezuici proponują przeżycie trzydziestotrzydniowych przygotowań do konsekracji św. Józefowi w grupie. Te swoiste rekolekcje zaczną się 15 lutego we wtorek o godz. 18 w salce Domu Zakonnego. Spotkania odbywać się będą co tydzień we wtorki. Zakończenie 19 marca w Uroczystość św. Józefa z nałożeniem szkaplerza św. Józefa. Konieczne jest nabycie książki pt.: Konsekracja św. Józefowi. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Andrzejem Lemieszem. Ulotki z informacjami są do wzięcia przy wyjściu z kościoła.

6. W poniedziałek 14.02 – w Walentynki – zapraszamy wszystkich zakochanych do naszego kościoła na Msze Święte o godz. 17 i 18. Będziemy na nich błogosławić wszystkie chętne pary i wypraszać dla nich Bożą opiekę i wstawiennictwo św. Walentego. Uczynimy to przy ołtarzu św. Walentego w naszym kościele.

7. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu.

8. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.