Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – VIII Niedziela Zwykła (27.02)

1. Rozpoczynamy dziś w Kościele w Polsce 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, któremu towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Z tej racji od jutra będziemy mogli wpisać się do parafialnej księgi abstynencji.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. 2 marca, w Środę Popielcową, Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8, 17 i 18. W Popielec obowiązuje post ścisły i powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych.

3. Zgodnie z prośbą papieża Franciszka, ks. abp G. Ryś zwraca się do nas wszystkich z apelem, aby Środa Popielcowa była obchodzona jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie oraz w duchu solidarności z tym krajem. Ofiary, które tego dnia zostaną złożone na tacę, zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

4. Od Popielca rozpoczynamy szczególny czas modlitwy wielkopostnej. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30, a w niedziele o 17:30 na Gorzkie Żale.

5. Dnia 1.03 przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych żołnierzy, którzy podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. W I czwartek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, nieszpory i modlitwa o nowe powołania.

W I piątek 4 marca odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a od 8:30 po domach. Spowiedź od godz. 16:30. O 17:30 pierwsza Droga Krzyżowa. Po Mszy Św. o 18:00 adoracja w ciszy i uniżeniu.

W I sobotę 5 marca o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na XXXVI Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00.

W I niedzielę 6 marca o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 nabożeństwo Gorzkich Żali i o 18:00 Msza Święta.

7. Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary, jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu.

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

9. Duszpasterstwo kobiet naszej archidiecezji oraz parafie z Piotrkowa Tryb. zapraszają kobiety (szczególnie studentki, młode mamy i panie rozpoczynające pracę zawodową) do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach 3-4.03 o godz. 18:00 w parafii Najśw. Serca Jezusowego. Rekolekcje zatytułowane: „Ewa – życie między obdarowaniem a zranieniem” poprowadzą: s. Anna Maria Pudełko i s. Judyta Pudełko.

10. Ks. abp G. Ryś zaprasza wszystkich chętnych do zaangażowanie się w prace XVI Synodu Powszechnego Kościoła. W marcu będzie można to uczynić przez internet, poprzez uczestnictwo w spotkaniach synodalnych online. Będą się one odbywać w kolejne poniedziałki marca: 7, 14, 21 i 28 o godz. 20:00. Każde z nich będzie trwać godzinę, chętni muszą się zapisać przez internet na stronie: www.16synodlodz.pl.

11. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.