Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – uroczystość Zesłania Ducha Św. (5.06)

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy w Kościele Okres Wielkanocny.

2. Jutro II dzień „Zielonych Świątek” – święto NMP Matki Kościoła. W liturgii Kościoła rozpoczyna się okres zwykły. Msze Św. jutro o 17 i 18 – zapraszamy.

3. Dziś I niedziela m-ca, o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych „Różańca Rodziców za Dzieci”.

4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je codziennie o godz. 17:30, po nich wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

5. Dzieciom I-komunijnym i ich rodzicom przypominamy, że przez cały czerwiec, także w Boże Ciało, zapraszamy ich na „białe niedziele”, zastępujące tradycyjny „biały tydzień”. Dzieci przychodzą do kościoła w strojach od I Komunii. Obie szkoły przychodzą na godz. 11:30. Ostatnia „biała niedziela”, połączona z uroczystym zakończeniem roku, odbędzie się 26 czerwca.

6. W piątek o godz. 17:00 w salce parafialnej będzie możliwość spotkania z psychologiem, ks. Dominikiem Lubińskim.

7. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała, już dziś bardzo prosimy o przynoszenie, w miarę możliwości, kwiatków które będą potrzebne do sypania podczas procesji.

8. Wychodząc dziś z kościoła możecie złożyć do puszki swój dar serca na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Na kolejną piotrkowską „Arenę Młodych” zapraszamy do kościoła jezuitów młodzież, zwłaszcza ze szkół średnich, 17 czerwca o godz. 18:30. Szczegóły na plakatach.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła:

-rodzicom dzieci I-komunijnych ze SP 8: 1000 zł
-rodzicom dzieci I-komunijnych ze SP 1 „Villa Bambini”: 500 zł
-rodzicom dzieci rocznicowych z obu szkół: 350 zł
-uczestnikom Mszy Św. przy kapliczce na ul. Jerozolimskiej: 200 zł
-uczestnikom Mszy Św. przy krzyżu na Michałowie: 384 zł
-oddającym się w niewolę miłości w święto Nawiedzenia NMP: 1150 zł

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…