Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (29.05)

1. Dziś na Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się rocznica I Komunii Św. dzieci z klas IV ze SP 8 i SP 1 „Villa Bambini”.

2. Dziś też o godz. 16:00 na Michałowie odbędzie się poświęcenie pól, modlitwa o urodzaje i Msza Św. przy krzyżu.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiamy je codziennie o 17:30 (po nich wieczorna Msza Św.). Takie nabożeństwa odbywają się o 19:00 także przy kapliczkach na Michałowie i przy ul. Jerozolimskiej. We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe z procesją w kościele. Trwamy też na nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która już za tydzień.

4. We wtorek 31.05 podczas Mszy Św. o godz. 18:00 czciciele Maryi oddadzą się w macierzyńską niewolę miłości i dokonają aktu osobistego, całkowitego ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi.

5. W środę 1.06 przypada Dzień Dziecka. Otoczmy tego dnia wszystkie dzieci naszą szczególną modlitwą.

6. Także w środę rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30, po nich wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i modlitwa o nowe powołania.

W I piątek 3 czerwca odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem po domach od godz. 8:30. Spowiedź od godz. 16:30. O 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy Św. o 18:00 adoracja w ciszy i uniżeniu.

W I sobotę 4 czerwca o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na XXXIX Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia o godz. 16:45.

8. W czwartek 2.06, 48 rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodził nasz ksiądz senior Franciszek Haber. Zapraszamy Was wszystkich tego dnia na Mszę Świętą o godz. 18:00. Bądźmy z ks. seniorem na modlitwie w ten ważny dla niego dzień!

9. Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary, jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu.

10. Prosimy o nieparkowanie pojazdów w najbliższy wtorek 31.05 na terenie kościoła (ani na parkingu przy kościele, ani na placu za kościołem) od rana do godz. 13:00. Jest to związane z remontem dachu.

11. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała, już dziś bardzo prosimy o przynoszenie, w miarę możliwości, kwiatków które będą potrzebne do sypania podczas procesji.

12. Wychodząc dziś z kościoła możecie złożyć do puszki swój dar serca, który zostanie przeznaczony na zorganizowanie kolonii letnich dla biednych dzieci, którymi opiekuje się Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

13. Parafia św. Jana Pawła II w Piotrkowie Tryb. organizuje w dniach 17-19 czerwca pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej i okolic. Bliższe informacje na plakatach.

14. Parafia NMP Królowej Pokoju w Piotrkowie Tryb. zaprasza w pierwszy czwartek miesiąca 2.06 na Godzinę Świętą – adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 23 do 24.

15. Bardzo dziękujemy, że zechcieliście być z nami podczas Mszy Św. we wtorek i środę, kiedy to dziękowaliśmy Panu Bogu za dar kapłaństwa, obchodząc 25 i 5 rocznicę święceń. Bóg zapłać!

16. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

17. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…