Aktualności

Ogłoszenia – Objawienie Pańskie (6.01)

Tak jak informujemy Was już od kilku tygodni, tegoroczne odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą” mają taką samą formę jak w roku ubiegłym. Będą sprawowane Msze Święte w intencji mieszkańców danych ulic, których będziemy zapraszali do naszej świątyni począwszy od najbliższego poniedziałku 10 stycznia. Takie Msze będziemy odprawiać o godz. 18:00. Podczas nich będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców oraz za ich bliskich zmarłych. Po Eucharystii będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo rodzin. Poświęcimy także wodę i sól, a poświęconą wodę będzie można wziąć ze sobą do domu. Ponadto dla każdej rodziny przygotowaliśmy specjalne błogosławieństwo dla domu.

Istnieje jednak także możliwość zaproszenia nas kapłanów, z wizytą duszpasterską do Waszych domów. Trzeba to będzie oczywiście wcześniej zgłosić i ustalić dogodny termin. W celu zaproszenia księdza z „kolędą” należy wcześniej pobrać i wypełnić specjalny formularz dostępny w zakrystii. Taki formularz jest także dostępny na stronie internetowej parafii. Można także umówić się na wizytę telefonicznie bądź osobiście u księdza. Do tej pory ponad 40 rodzin zaprosiło nas na „kolędę” do swoich domów.

Uczestnicząc we Mszy Św. będziecie mogli złożyć na tacę ofiarę kolędową, która będzie materialnym wsparciem dla parafii i naszego kościoła. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji, a także ofiary składane podczas wizyty domowej, zostaną przeznaczone na tegoroczne prace remontowo-naprawcze w naszym kościele, m.in. w zakrystii i pomieszczeniu za zakrystią.

Zapraszamy bardzo serdecznie na Msze Św. kolędowe i czekamy na Wasze zaproszenia!