Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XXXIII Niedziela Zwykła 14.11

1. Obchodzimy dziś (w niedzielę 14.11) Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek prosi nas, byśmy pamiętali i wspierali tych, którzy na całym świecie cierpią dziś prześladowanie za wiarę, a także tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Stąd ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na „Caritas”.

2. Łódzka „Caritas” przygotowała m.in. dla naszej parafii tzw. „tytki charytatywne”, tzn. papierowe torby. Torbę taką możemy wziąć ze sobą wychodząc z kościoła, a następnie wypełnić ją żywnością o długim terminie przydatności do spożycia czy też artykułami chemicznymi i przynieść przed 21 listopada do naszego kościoła (można także wrzucić do torebki słodycze dla biednych dzieci!). Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane najuboższym mieszkańcom naszej parafii. Bóg zapłać już dziś za Waszą ofiarność i serce!

3. Listopad to szczególny miesiąc naszej pamięci o zmarłych. Zachęcamy do modlitwy wypominkowej, którą w naszej parafii odprawiamy w każdą niedzielę przed Mszami Świętymi o 8:00 i 10:00. Wypominki roczne i półroczne można jeszcze zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy opłatek na stół wigilijny. Rozprowadzają go w naszej parafii osoby mające pisemne upoważnienie od księdza proboszcza. Ofiary przez Was złożone przeznaczymy na zakup oleju opałowego potrzebnego do ogrzewania naszego kościoła. Opłatek można jeszcze nabyć w zakrystii.

5. Od dziś w zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabywać świece bożonarodzeniowe „Caritasu”: duże w cenie 15 zł i małe w cenie 8 zł.

6. Wspólnota Niewolników Maryi zaprasza w sobotę 20.11 na dzień skupienia pod hasłem „Być w ramionach Maryi”. Skupienie to poprowadzi ks. Bartosz Stankiewicz ze zgromadzenia księży filipinów. Rozpoczęcie skupienia o 9:00.

7. Za tydzień III niedziela miesiąca (21.11). Tradycyjnie o godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej. O 17:15 koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją w kościele i wieczorna Msza Święta.

8. Przypominamy, że dziś (14.11) o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do przyjęcia bierzmowania, a o 17:00 – spotkanie dla samych kandydatów. O 18:00 Msza Święta. Przypominamy, że zwłaszcza dzieci z kl. 7 SP powinny już w tym roku zapisywać się na bierzmowanie.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a także XXVI Światowy Dzień Młodzieży. Na nasze lokalne, piotrkowskie obchody zapraszamy młodzież do kościoła Panien Dominikanek na godz. 14:30. W programie m.in. świadectwa i uwielbienie.

10. Także za tydzień w kościołach w całej Polsce odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu.

12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

13. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan ostatnio wezwał do siebie:

+Pawła Piotra Bartnickiego
+Helenę Bronisławę Michalak
+Stanisława Mariana Cieślaka