Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Obchodzimy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Pamiętajmy, że Adwent to czas naszego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

2. Z racji na dzisiejszą III niedzielę miesiąca, o godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (Kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego a o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją w kościele i wieczorna Msza Święta o 18:00.

3. Poświęcony opłatek na stół wigilijny można nabyć w zakrystii, natomiast świece bożonarodzeniowe „Caritasu” razem z gazetami przy wyjściu z kościoła.

4. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy także XXVI Światowy Dzień Młodzieży. Na nasze lokalne, piotrkowskie obchody zapraszamy młodzież do kościoła Panien Dominikanek dzisiaj na godz. 14:30. Będzie coś do posłuchania, coś do obejrzenia, ale nie zabraknie oczywiście modlitwy i dobrego ciasta;) Warto przyjść!

5. Na kolejny Wieczernik Trybunalski zapraszają ojcowie jezuici do sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w sobotę 27.11. Początek o godz. 11:00. Szczegóły znajdują się na plakacie.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można jeszcze zamawiać wypominki za naszych zmarłych (roczne i półroczne).

7. Ubiegłej niedzieli obchodziliśmy Światowy Dzień Ubogich, a swoimi ofiarami wsparliśmy najbardziej potrzebujących naszej pomocy. Na tacę złożyliśmy 1150 zł. Bóg zapłać! Dzisiejsza taca przeznaczona jest zaś na utrzymanie WSD w Łodzi. Natomiast wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki, by w ten sposób okazać pomoc migrantom, zgodnie z prośbą Episkopatu Polski.

8. Chcemy Was zachęcić do szczególnej akcji. Chodzi o otoczenie modlitwą i wsparciem dzieci z kl. III, które przygotowują się w naszej parafii do I Komunii Świętej. Jak widzicie, mamy dziś przed sobą w prezbiterium specjalną tablicę, na której znajdują się imiona i nazwiska tych dzieci. Chodzi o to, aby każdy z Was, czy to indywidualnie, czy w gronie rodziny wziął wybrane dziecko w pewien rodzaj duchowej „adopcji”. Podejdźcie proszę po Mszy do tablicy i wybierzcie jedno nazwisko, a następnie – przez najbliższy tydzień – módlcie się za dane dziecko. Może uda Wam się poznać je osobiście? Spotkać się z nimi, porozmawiać? A za tydzień nastąpi „zmiana dziecka”. Niebawem na tablicy pojawią się też zdjęcia dzieci, żebyście mogli je rozpoznać (dzieci z kl. III prosimy o przynoszenie zdjęć i zgód od rodziców, że takie zdjęcia mogą tu wisieć!). Tablica zostanie z nami aż do maja. Pomóżmy naszym małym parafianom i ich rodzicom w dobrym przygotowaniu do I Komunii! Bardzo tego potrzebują. Niech ta akcja pomoże też nam się lepiej poznać.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

11. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan ostatnio wezwał do siebie:

+Elżbietę Lucynę Kabzińską; +Andrzeja Henryka Kluf