Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XXXII Niedziela Zwykła

1. Dziś I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 wypominki za zmarłych i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

2. Zgodnie z zapowiedziami, zapraszamy dziś o godz. 19:00 do naszego kościoła na koncert „Zaduszki jazzowe” w wykonaniu Kaszetalanii Swing Band pod dyr. Mariana Kuśmierskiego. Wystąpią także zaproszeni soliści, a koncert poprowadzi p. Andrzej Woźnicki. Koncert odbędzie się w kaplicy Matki Bożej.

3. Ojcowie jezuici i wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszają na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie, odbędzie się ona 9 listopada o godz. 18:30 w kościele o. jezuitów.

4. W czwartek 11 listopada obchodzić będziemy narodowe święto niepodległości. Będzie to 103 rocznica odzyskania wolności przez Polskę. Pamiętajmy w modlitwie o naszej umiłowanej Ojczyźnie. Tego dnia Msze Święte o godz. 17 i 18.

5. W piątek o godz. 17:00 w kawiarence będzie możliwość spotkania z psychologiem ks. Dominikiem Lubińskim.

6. W przyszłą niedzielę 14.11 będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Ojciec Święty Franciszek prosi nas, byśmy tego dnia (choć oczywiście nie tylko!) wsparli tych, którzy wyciągają do nas rękę o pomoc i w miarę możliwości wsparli ich swoimi ofiarami. Stąd ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na „Caritas”.

7. Łódzka „Caritas” przygotowała m.in. dla naszej parafii tzw. „tytki charytatywne”, tzn. papierowe torby. Torbę taką możemy wziąć ze sobą wychodząc z kościoła, a następnie wypełnić ją żywnością o długim terminie przydatności do spożycia czy też artykułami chemicznymi i przynieść przed 21 listopada do naszego kościoła (można także wrzucić do torebki słodycze dla biednych dzieci!). Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane najuboższym mieszkańcom naszej parafii. Bóg zapłać już dziś za Waszą ofiarność i serce!

8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Z kolei o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do przyjęcia bierzmowania, a o 17:00 – spotkanie dla samych kandydatów. O 18:00 Msza Święta. Przypominamy, że zwłaszcza dzieci z kl. 7 SP powinny już w tym roku zapisywać się na bierzmowanie.

9. Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny w naszych domach. Od dziś osoby mające pisemne upoważnienie księdza proboszcza będą te opłatki rozprowadzać wśród Was – naszych parafian. Ofiary przez Was złożone przeznaczymy na zakup oleju opałowego potrzebnego do ogrzewajnia naszego kościoła.

10. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć świecie bożonarodzeniowe „Caritasu”. Będą w ofercie duże świece w cenie 15 zł i małe w cenie 8 zł.

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu.

12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli” i „Przewodnika Katolickiego”.

13. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan ostatnio wezwał do siebie:

+Radosława Arkadiusza Borkowskiego
+Danutę Stanisławę Kochanowską
+Stanisława Jankowskiego