Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XXXII Niedziela Zwykła (6.11.2022 r.)

1. Dziś I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 wypominki za zmarłych i o 18:00 Msza Święta. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych Różańca Rodziców za Dzieci.

2. Nadal trwamy w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Codziennie po Mszy Św. o godz. 17:00 obejmujemy modlitwą nowennową wszystkich zmarłych, o których pamiętamy w wypominkach, a o godz. 18:00 sprawowana jest za nich Msza Święta. Tak będzie aż do środy 9.11 włącznie.

3. Nadal przyjmujemy na wypominki półroczne i roczne za naszych zmarłych, których omadlamy w każdą niedzielę przed Mszami Św. o 8 i o 10. Ich nazwiska zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych – chciejmy im pomóc!

4. W piątek 11.11 obchodzić będziemy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej umiłowanej ojczyźnie. Tego dnia Msze Św. w naszym kościele o 17 i 18. Msza Św. w intencji ojczyzny będzie sprawowana u ojców bernardynów o godz. 10:00; po niej nastąpią uroczystości przy pomniku – Grobie Nieznanego Żołnierza. Do udziału w tych uroczystościach zaprasza serdecznie prezydent miasta, pan Krzysztof Chojniak.

Ks. abp Grzegorz Ryś udzielił zaś na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych – można je zatem spokojnie jeść, mimo iż będzie piątek. Smacznego:)

5. 10 listopada – w przeddzień Święta Niepodległości – odbędą się z kolei wydarzenia towarzyszące. I tak m.in. o godz. 17:00 w Centrum Idei ku Demokracji będzie miało miejsce śpiewanie pieśni patriotycznych z Chórem Jana z Ręczna. Z kolei u ojców jezuitów o godz. 18:15 będzie koncert Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej z chórem i solistką, p. Magdaleną Chudziarek-Cieślar. Natomiast muzeum w Piotrkowie Tryb. zaprasza o godz. 16:00 na otwarcie wystawy „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7.09.1939 r.”

6. W przyszłą niedzielę 13.11 będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek prosi nas, byśmy zwłaszcza tego dnia (choć oczywiście nie tylko!) wsparli tych, którzy wyciągają do nas rękę po pomoc i choć sami mamy niewiele, to w miarę możliwości wsparli ich swoimi ofiarami. Stąd ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na „Caritas”. A my już dziś możemy pobrać specjalną torbę – tytkę charytatywną, zapełnić ją potrzebnymi produktami i przynieść do kościoła.

7. W następną niedzielę zapraszamy na spotkanie kandydatów do przyjęcia bierzmowania i ich rodziców. O 16:00 spotkanie dla rodziców, o 16:30 dla uczniów z kl. 7-ych, o 17:00 – z kl. 8-ych, a o 17:30 – dla uczniów z kl. I liceum. Msza Święta dla wszystkich o 18:00.

8. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej i zagospodarowanie pod nią terenu.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.