Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XXIII Niedziela Zwykła (4.09)

1. Dziś I niedziela m-ca, o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych „Różańca Rodziców za Dzieci”.

2. W czwartek będziemy obchodzić święto Narodzenia NMP, zwane także świętem Matki Bożej Siewnej. To dzień szczególnej modlitwy o dobre urodzaje, obfite plony i błogosławieństwo Boże dla rolników. Zapraszamy na Msze Św. o 17 i 18, podczas których poświęcimy ziarno na zasiew.

3. W piątek w kawiarence od godz. 17:00 będzie możliwość spotkania się z psychologiem ks. Dominikiem Lubińskim.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11:30 na salce odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas III (pierwszokomunijnych). Z kolei o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do przyjęcia bierzmowania, a o 17:00 dla samych kandydatów (spotkanie na salce parafialnej). Msza Św. dla wszystkich o 18:00. Przypominamy, że zwłaszcza młodzież z klas 7 SP powinna już w tym roku zapisać się na przygotowanie do bierzmowania.

5. W ubiegłą środę nasz lektor Krzysztof został pobłogosławiony w archikatedrze łódzkiej na ceremoniarza. Gratulujemy mu i życzymy radości z pełnionej posługi, a wszystkich chętnych chłopców zapraszamy oczywiście do dołączenia do grona ministrantów! Dziewczynki zapraszamy zaś do scholi lub bielanek.

6. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej.

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”. Od dzisiaj razem z tą gazetą będzie wychodzić nowe czasopismo „Bliżej życia z wiarą”, które ma formę poradnika, z większą ilością zdjęć, świadectw i porad, a teksty w nim są krótsze.

8. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…