Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XXII Niedziela Zwykła (28.08)

1. To już ostatnie dni wakacji (ostatni tydzień). Dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwy czas odpoczynku i urlopów!

2. W najbliższy czwartek 1.09 rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami ze wszystkich szkół z terenu naszej parafii zapraszamy na Mszę Świętą na rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w następną niedzielę 4.09 o godz. 11:30. Wtedy też odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych; prosimy dzieci o przyniesienie ich ze sobą.

3. Także 1.09 obchodzić będziemy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Mijają 83 lata od tego wydarzenia! Niech nie zabraknie naszej modlitwy za tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnej ojczyźnie.

4. 3.09 swoje imieniny obchodzi ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca.

W I czwartek po Mszy Św. o godz. 17:00 adoracja Pana Jezusa, brewiarz i litania do św. Jacka z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego też dnia parafia NMP Królowej Pokoju zaprasza na Godzinę Świętą – godzinną adorację od 23:00 do 24:00.

W I piątek odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem od godz. 8:30 po domach. Spowiedź w kościele od godz. 16:30. O 17:30 brewiarz i Litania do Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o 18:00 adoracja w ciszy i uniżeniu do godz. 20:00.

W I sobotę o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na 42 Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Następnie o 14:00 IV spotkanie Armii Małych Wojowników, dzieła modlitwy małych dzieci; w programie Różaniec, medytacja i Msza Św. To spotkanie odbędzie się wyjątkowo w kaplicy MB Różańcowej. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00.

W I niedzielę o godz. 17:00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, o 17:30 Różaniec, a o 18:00 Msza Święta. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych „Różańca Rodziców za Dzieci”.

6. Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary, jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej.

7. W czwartek 25.08 figura Matki Bożej stanęła w kaplicy MB Różańcowej. Będzie tam aż do dnia, w którym to na stałe zajmie swoje miejsce przygotowane dla niej przed kościołem. Jest już z nami – to bardzo ważne! Zapraszamy po Mszy Św. do kaplicy, byście mogli zobaczyć ją z bliska (bardzo prosimy żeby nie dotykać przy tym figury)! Dziękujemy Państwu Sylwii i Tomaszowi Karda oraz ich dzieciom za ofiarowany transport i bezpieczne dostarczenie figury Matki Bożej Różańcowej.

8. Bardzo dziękujemy Paniom, które w miniony czwartek zajęły się uporządkowaniem terenu zielonego za kościołem oraz Paniom, które wczoraj posprzątały nasz kościół. Bóg zapłać!

9. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić Walenty Stańczyk i Dominika Anna Baranowska – oboje z naszej parafii.

10. Bardzo dziękujemy za przyniesione artykuły szkolne dla dzieci w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu”.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…