Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XVI Niedziela Zwykła (17.07)

1. Dziś III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

2. W następną niedzielę rozpocznie się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jest to czas szczególnej modlitwy za kierowców do ich świętego patrona oraz o bezpieczne podróżowanie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tego dnia w naszym kościele po wszystkich Mszach Świętych będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów (na parkingu) i błogosławieństwo kierowców.

3. Także w niedzielę 24.07 odbędzie się w naszym mieście VIII Piotrkowskie Święto Miodu. Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11:30 w kościele akademickim Panien Dominikanek. Dalsza część imprezy na Rynku Trybunalskim. Zapraszają: Rejonowe Koło Pszczelarzy, prezydent miasta oraz starostwa powiatu piotrkowskiego.

4. Caritas Archidiecezji Łódzkiej ogłasza akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Odbędzie się ona już po raz 14 i ma na celu przygotowanie wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszego województwa. Aby im pomóc, trzeba wziąć specjalną papierową torbę i włożyć do niej najpotrzebniejsze artykuły szkolne. Wypełnione torby należy przynieść do kościoła do niedzieli 28.08, a my przekażemy je do Caritasu.

Inną formą pomocy, którą możemy okazać, jest wsparcie uczniów z Aleppo w Syrii i z Bejrutu w Libanie w ramach programu „Pierwszy krok”. Bliższe informacje na stronie internetowej: pierwszykrok.domwschodni.pl

5. Apelujemy o przynoszenie fotografii prezentujących nasz kościół, zarówno w środku jak i na zewnątrz, a także jego otoczenie. Mogą to być także zdjęcia prezentujące ulice i budynki należące do naszej parafii. Im starsze zdjęcia, tym lepiej, choć przydadzą się każde! Planujemy je zeskanować, by później użyć ich przy okazji świętowania 100-lecia naszej parafii, który to jubileusz zbliża się wielkimi krokami. Czekamy jednak także na Wasze wspomnienia dotyczące historii naszej parafii – ustne bądź spisane. Prosimy podpisać zdjęcia.

6. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej.

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

8. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…