Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XV Niedziela Zwykła (10.07)

1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia m.in: św. Benedykta, patrona Europy (11.07), św. Brunona z Kwerfurtu (12.07), św. Kamila i św. Henryka (14.07), a w sobotę 16.07 – NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).

2. Za tydzień III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

3. 11 lipca wyruszy 153 Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę. Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 7:00 u Fary. Zachęcamy do pożegnania i odprowadzenia pielgrzymów, a także do pielgrzymowania duchowego. Msza Św. na zakończenie pielgrzymki 17.07 o godz. 18:00 także u Fary.

4. W środę 13.07 zapraszamy na kolejne, trzecie już w tym roku nabożeństwo fatimskie. Procesja różańcowa z figurką Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się po Mszy Św. o godz. 17:00. Po niej Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O 19:00 nabożeństwo fatimskie odbędzie się przy kapliczce na ul. Jerozolimskiej.

5. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej.

6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”. W aktualnym numerze m.in. artykuł o świętych relikwiach Pana Jezusa, o różnicach między Kościołem Katolickim a innymi wspólnotami chrześcijańskimi i o polskich szlakach pielgrzymkowych św. Jakuba.

7. Apelujemy o przynoszenie nam fotografii prezentujących nasz kościół, zarówno w środku jak i na zewnątrz, a także jego otoczenie. Mogą to być także zdjęcia prezentujące ulice i budynki należące do naszej parafii. Im starsze zdjęcia, tym lepiej, choć przydadzą się każde! Planujemy zeskanować te fotografie, by później użyć ich przy okazji świętowania 100-lecia naszej parafii, który to jubileusz zbliża się wielkimi krokami. Czekamy jednak także na Wasze wspomnienia dotyczące historii naszej parafii – ustne bądź spisane.

8. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić:

Krzysztof Michał Staszek – kawaler z par. tut.
Anna Maria Pisarek – panna z par. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Tryb.

9. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…