Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XIII Niedziela Zwykła (26.06)

1. Zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież, rodzice, katecheci, nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedszkoli podziękują dziś na Mszy Św. o godz. 11:30 za wszelkie dobro i otrzymają błogosławieństwo na rozpoczynające się wakacje. Wszystkim życzymy pięknych i szczęśliwych dni odpoczynku.

2. Dziś o 17:30 nabożeństwo czerwcowe, a po nim wieczorna Msza Św. W czwartek 30.06 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe.

3. W środę 29.06 uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, Msze Św. o godz. 17:00 i 18:00. Ofiary, jakie złożymy na tacę tego dnia będą przeznaczone na Stolicę Apostolską. Tego też dnia swoje imieniny świętuje nasz wikariusz ks. Piotr. Podczas Mszy Św. o godz. 18:00 będziemy się modlić w jego intencji i złożymy mu życzenia. Bądźmy tego dnia z ks. Piotrem na wspólnej modlitwie.

4. 11 lipca wyruszy 153 Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę. Zapisy będą się odbywać w dniach 4-9.07 w godz. 16-18 w parafii św. Jakuba (Fara). Dziś będziemy mogli wesprzeć materialnie piotrkowską pielgrzymkę, wrzucając swój dar do puszki przy wyjściu z kościoła.

5. Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Ofiary jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy na prace gospodarcze w naszym kościele oraz na pokrycie kosztów prac elektrycznych na poddaszu kościoła. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej.

6.  W tym tygodniu przypadają I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca.

W I piątek 1 lipca odwiedzimy chorych po domach od godz. 8:30. Spowiedź w kościele od godz. 16:30. O 17:30 brewiarz i Litania do Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o 18:00 adoracja w ciszy i uniżeniu.

W I sobotę 2 lipca o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na XL Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Następnie o 14:00 II spotkanie Armii Małych Wojowników, dzieła modlitwy małych dzieci; w programie Różaniec, medytacja i Msza Św. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00.

W I niedzielę 3 lipca o godz. 17:00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, o 17:30 Różaniec, a o 18:00 Msza Święta. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych „Różańca Rodziców za Dzieci”.

7. Zapraszamy Was do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD – np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka trwa do jutrzejszego poranka do godz. 10:00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących wśród ubogich w różnych krajach.

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

9. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…