Aktualności

Ogłoszenia – V Niedziela Zwykła (6.02)

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:15 nabożeństwo różańcowe i o 18:00 Msza Święta. Tej Eucharystii będzie przewodniczył o. Roman Wit, paulin z Jasnej Góry. Dokona on aktu erygowania pierwszej w Polsce filii bractwa NMP Królowej Korony Polskiej. Do udziału w tym historycznym i bardzo ważnym dla naszej parafii wydarzeniu serdecznie Was zapraszamy. To istotny dzień dla Bractwa NMP KKP, które działa w naszej parafii od 6 lat.

2. Ojcowie jezuici i wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszają na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 8 lutego o godz. 18:30.

3. W piątek 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, a także Światowy Dzień Chorego. Na Mszę Św. o godz. 11:00 zapraszamy chorych, cierpiących i starszych. Podczas Mszy Św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Spowiedź od godz. 10:30. Bardzo prosimy rodziny chorych o umożliwienie przybycia do kościoła naszym czcigodnym Seniorom. Po Mszy Św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

4. Także w piątek o godz. 17:00, w kawiarence będzie możliwość spotkania z psychologiem ks. Dominikiem Lubińskim.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych. Z kolei o 16:30 odbędzie się – na salce – spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, o 17:00 – z tą młodzieżą, a o 18:00 – Msza Św. dla wszystkich.

6. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić: Piotr Paweł Szczegociński (kawaler z parafii Rozprza) i Marlena Ewa Sierant (panna z parafii tutejszej).

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

8. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu oraz 2 lutego do puszki na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji.

9. Bardzo dziękujemy Paniom i Panom, a także lektorom którzy w minionym tygodniu, w środę i czwartek pomogli w rozebraniu dekoracji świątecznych i posprzątaniu kościoła. Wielkie Bóg zapłać za Waszą obecność!

10. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.