Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu (3.04)

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie ks. Łukasza Leśniewskiego, który poprowadzi dla nas tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Niech Duch Św. obejmie umysł i serce naszego Rekolekcjonisty i nas wszystkich, a Maryja wyprasza potrzebne łaski i siły. Szczęść Boże!

2. Plan rekolekcji znajduje się na stronie parafialnej i na FB. W niedzielę 3.04 nauki na wszystkich Mszach Świętych. W poniedziałek, wtorek i środę z naukami dla wszystkich o godz. 8 i 18. Uczniowie klas I-IV mają swoje spotkania o godz. 9:30, a uczniowie kl. V-VIII o godz. 11:00. Wtorek 5.04 będzie dniem spowiedzi – zapraszamy w godz. 8:00-12:00 i 15:30-19:00. 

3. Dziś I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 nabożeństwo Gorzkich Żali i o 18:00 Msza Święta. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30, a w niedziele o 17:30 na Gorzkie Żale. Po nabożeństwach wieczorne Msze Święte.

5. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Tegoroczna jałmużna wielkopostna będzie przeznaczona na pomoc rodzinom z Ukrainy, które wskutek toczącej się wojny musiały uciekać ze swojej ojczyzny, ze swoich domów, zostawiając cały dorobek swojego życia.

6. W piątek o godz. 17:00 w kawiarence będzie możliwość spotkania z psychologiem, ks. Dominikiem Lubińskim.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych. Z kolei o 16:30 odbędzie się – na salce – spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, o 17:00 – z tą młodzieżą, a o 18:00 – Msza Św. dla wszystkich.

8. Parafia NMP Królowej Pokoju zaprasza w pierwszy czwartek miesiąca 7.04 na Godzinę Świętą – godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 23-24.

9. W piątek 8 kwietnia wieczorem po raz kolejny wyruszy z Piotrkowa Tryb. Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku przygotowano 5 tras: do Paradyża, Parzna, Przedborza, Inowłodza i Kamieńska. Rozpoczęcie o godz. 19:00 Mszą Świętą w kościele akademickim Panien Dominikanek.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w minionym tygodniu. Przypominamy, że ofiary na kwiaty do grobu Bożego można złożyć do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Dziękujemy za już złożone ofiary na ten cel, m.in. za ofiarę 50 zł (bezimienną), złożoną w ostatnim tygodniu. Bóg zapłać!

12. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, czyli pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palemek na każdej Mszy Św., natomiast uroczysta procesja z palmami na Mszy Św. o godz. 11:30.

13. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…