Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkanocna (15.05)

1. Dziś na Mszy Św. o godz. 11:30 grupa 35 dzieci ze SP nr 8 przystąpi do I Komunii Świętej. Cieszymy się razem z nimi, gratulujemy im i życzymy Bożych radości i opieki Matki Bożej.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11:30 do I Komunii Św. przystąpi grupa 15 dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 „Villa Bambini”. Spowiedź dla tych dzieci odbędzie się w piątek 20.05 o godz. 15:00 i będzie połączona z odnowieniem przez nie przyrzeczeń chrzcielnych – w tym celu dzieci powinny przynieść świece (najlepiej chrzcielne).

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiamy je codziennie o 17:30 (po nich wieczorna Msza Św.). Takie nabożeństwa będą się także odbywać o 19:00 przy kapliczkach na Michałowie i przy ul. Jerozolimskiej. Zapraszamy!

4. Dziś o godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

5. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu: bezimienną w wys. 100 zł, 100 zł i 500 zł przeznaczone na woskowe świece w kaplicy Matki Bożej oraz na zakup kolejnych świec i na potrzeby Kościoła. Bóg zapłać! Przepraszamy za utrudnienia związane z parkowaniem na parkingu za kościołem, są one związane z rozpoczętymi w ubiegły poniedziałek pracami remontowymi.

6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

7. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić:

Bartłomiej Kilis – kawaler z parafii tutejszej i Kinga Boroń – panna z par. św. Floriana w Czarncy

Daniel Ziemowit Hajniak – kawaler z par. św. Mikołaja w Mierzynie i Alicja Beata Sierant – panna z par. tutejszej

8. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…