Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Niedziela Świętej Rodziny (26.12.)

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny i ostatnia niedziela w 2021 roku. W piątek 31.12 zakończenie starego roku. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne o godz. 17:30 i Mszę Św. koncelebrowaną o godz. 18:00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 17:00 i wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Ponadto informujemy, że ks. abp udzielił dyspensy od powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych właśnie w dniu 31 grudnia.

2. W sobotę Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze Święte tego dnia jak w każdą niedzielę o 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00.

3. Także 1.01 przypadnie pierwsza sobota miesiąca. Męski Różaniec Publiczny ulicami naszego miasta rozpocznie się przed kościołem NSJ w Piotrkowie Tryb., jednak tym razem o godz. 10:30. Jego uczestnicy będą uczestniczyli we Mszy Św. o godz. 11:30. To będzie już XXXIV Męski Różaniec Publiczny. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja nad jedną z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i ok. 18:00 Msza Św. z zawierzeniami.

4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 Różaniec Rodziców za Dzieci i Msza Św. o godz. 18:00.

5. Informujemy, że tegoroczne odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą” będą miały taką samą formę jak w roku ubiegłym. Będą sprawowane Msze Święte w intencji mieszkańców danych ulic, których będziemy zapraszali do naszej świątyni począwszy od 3 stycznia. Będzie jednak także możliwość zaproszenia nas, kapłanów z wizytą duszpasterską do Waszych domów. Trzeba to będzie oczywiście wcześniej zgłosić i ustalić dogodny termin. Więcej informacji na temat Mszy Świętych „kolędowych” podamy za tydzień, natomiast w celu zaproszenia księdza z „kolędą” należy wcześniej pobrać i wypełnić specjalny formularz dostępny w zakrystii. Taki formularz jest także dostępny na stronie internetowej parafii (kliknij).

6. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu.

7. Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Przedstawimy wówczas sprawozdanie z prac prowadzonych w naszym kościele. Ofiary, jakie złożycie na tacę będą przeznaczone na prace gospodarcze w kościele. Już teraz bardzo dziękujemy za każdą ofiarę.

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”. W dzisiejszym numerze modlitewnik z kalendarzem na 2022 rok w formacie kieszonkowym.

9. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan ostatnio wezwał do siebie.