Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Niedziela Palmowa (10.04.2022 r.)

1. Dzisiaj Kościół wspomina pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – wspomnienie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

2. Przed nami Triduum Paschalne, które rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 18:00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej sprawowaną przez nas, kapłanów tej parafii. Tego dnia dziękować będziemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do tzw. ciemnicy czyli kaplicy przechowania i adoracji. 

3. W Wielki Piątek wspominamy śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej. Obowiązuje nas post ścisły, zarówno jakościowy jak i ilościowy. Będziemy mogli adorować Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7:30 do godz. 18:00. O godz. 7:30 zapraszamy na Liturgię Godzin, o 15:00 – na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i I dzień nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. O 18:00 odbędzie się Liturgia Męki Pańskiej, a na jej zakończenie przeniesiemy Pana Jezusa do grobu.

4. W Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w grobie, od godz. 7:30 do 20:00. O 7:30 Liturgia Godzin, a od godz. 8:00 do 15:00 święcimy pokarmy w kościele. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00 od poświęcenia ognia przed kościołem. Przynieśmy ze sobą świece, by uroczyście odnowić przyrzeczenie chrztu świętego w czasie liturgii. Na zakończenie Wigilii Paschalnej odbędzie się procesja rezurekcyjna. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne, szczególnie całą asystę. Nie będzie rezurekcji o 6:00 rano w Niedzielę Wielkanocną.

5. Msze Święte w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8, 10, 11:30 i 18:00.

6. Forum Ruchów Katolickich w Piotrkowie Tryb. zaprasza do uczestnictwa w Misterium Męki Pańskiej ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się w Wielką Środę 13 kwietnia o godz. 18:30 przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego.

7. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do Wielkiej Środy. Od Wielkiego Czwartku do wtorku po Wielkanocy kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. Ojcowie Jezuici i wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Nazaret” zapraszają na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 12.04 o godz. 18:30.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

10. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Tegoroczna jałmużna wielkopostna będzie przeznaczona na pomoc rodzinom z Ukrainy, które wskutek toczącej się wojny musiały uciekać ze swojej ojczyzny, ze swoich domów, zostawiając cały dorobek swojego życia.

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w minionym tygodniu. Przypominamy, że ofiary na kwiaty do grobu Bożego można złożyć do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Dziękujemy za już złożone ofiary na ten cel, m.in. za ofiarę 200 zł firmie pogrzebowej „Calla”, za ofiarę 300 zł – fili Bractwa NMP KKP, oraz za ofiarę 300 zł – „Różańcowi Rodziców za Dzieci”, złożone w ostatnim tygodniu. Bóg zapłać!

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…