Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkiego Postu (27.03)

1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30, a w niedziele o 17:30 na Gorzkie Żale. Po nabożeństwach wieczorne Msze Święte.

2. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Tegoroczna jałmużna wielkopostna będzie przeznaczona na pomoc rodzinom z Ukrainy, które wskutek toczącej się wojny musiały uciekać ze swojej ojczyzny, ze swoich domów, zostawiając cały dorobek swojego życia.

3. W tym tygodniu przypadają I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca.

W I piątek 1 kwietnia odwiedzimy chorych po domach od godz. 8:30. Spowiedź od godz. 16:30. O 17:30 Droga Krzyżowa. Po Mszy Św. o 18:00 adoracja w ciszy i uniżeniu.

W I sobotę 2 kwietnia o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na XXXVII Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00.

W I niedzielę 3 kwietnia o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 nabożeństwo Gorzkich Żali i o 18:00 Msza Święta.

4. Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary, jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, składane do skrzyni przy bocznym ołtarzu. Dziękujemy za ofiarę 600 zł na kwiaty do Grobu Bożego od Kółka Różańcowego z miasta. Bóg zapłać także za ofiary złożone w ostatnim tygodniu.

5. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać już od przyszłej niedzieli 3.04 do środy 6.04. Poprowadzi je w tym roku ks. Łukasz Leśniewski, który przez 5 lat był wikariuszem w naszej parafii. Plan rekolekcji znajduje się na stronie parafialnej i na FB. W niedzielę 3.04 nauki na wszystkich Mszach Świętych. W poniedziałek, wtorek i środę z naukami dla wszystkich o godz. 8 i 18. Uczniowie klas I-IV mają swoje spotkania o godz. 9:30, a uczniowie kl. V-VIII o godz. 11:00. Wtorek 5.04 będzie dniem spowiedzi – zapraszamy w godz. 8:00-12:00 i 15:30-19:00). 

6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

7. Zespół „Gloria di Dios” obchodzący 20-lecie swojej działalności zaprasza na koncert pieśni wielkopostnych do sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w sobotę 2.04 o godz. 18:00. Podczas koncertu będą zbierane datki i produkty dla uchodźców z Ukrainy. Obecnie najbardziej potrzebne produkty to: cukier, mąka, kasza, ryż, proszek do prania i papier toaletowy. Wszystkie datki i produkty zostaną przekazane do specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

8. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…