Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2024 r.) 

1.  Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30, a w niedziele o 17.30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

2.  W piątki Wielkiego Postu Msze Św. w naszym kościele będą o godz. 17.00 i 18.30.

3. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Niech to będzie naprawdę dar serca dla tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy!

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od niedzieli 17 marca do wtorku 19 marca. Poprowadzi je w tym roku ks. Damian Stachera doktorant Papieskiego Instytutu Biblijnego “Biblicum” w Rzymie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tych duchowych przygotowań i pogłębienia swojej relacji z Panem Bogiem, poprzez uczestnictwo w rekolekcjach. W przyszłą niedzielę 17.03 nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy Świętych. Szczegóły na plakacie.

5. Za tydzień III niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (na salce) i dla nich samych (w kościele). O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych Kółka z miasta (w salce), o 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

6. Odnowa w Duchu Świętym “Nazaret” i o. Grzegorz Ginter SJ zapraszają na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie do Sanktuarium MB Trybunalskiej w najbliższy wtorek o godz. 18.30.

7. W dniach 9 – 16 marca gościmy w naszej archidiecezji relikwie Rodziny Ulmów. W dniu 15 marca relikwie przybędą do Bazyliki Mniejszej na Mszę świętą na godzinę 18.00 i pozostaną do 16 marca do godziny 12.00. Szczegóły na plakacie.

8. Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, rozpocznie się 16 marca a zakończy 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Także i nasza parafia włącza się w tą nowennę, odmawiając każdego dnia przypisane modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.  Szczegóły na plakacie.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na kwiaty do grobu Bożego.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

-śp. Dariusza Zakonnika z ul. Cmentarnej

-śp. Tomasza Staśkiewicza.

Duszę zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

12. Zapraszamy do udziału w uroczystościach 50. rocznicy śmierci Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które odbywać się będą 11 marca 2024 r. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi (pl. Kościelny 8).

W programie:

  • 17.30 – otwarcie wystawy biograficznej „Stanisława Leszczyńska”,
  • 18.00 – Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia,
  • 19.00 – nawiedzenie krypty.

13. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Krzyżową ulicami Łodzi w piątek 15 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.30 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.

14. Zapraszamy do wzięcia udziału w peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Relikwie gościć będą jeszcze w następujących parafiach:

  • 10 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Zesłania Ducha Św. w Łodzi (młodzież),
  • 11 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu,
  • 12 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach,
  • 13 marca17.00 – Msza św. w par. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie,
  • 14 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Maz.,
  • 15 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Tryb.

15. Zapraszamy młodzież szkolną i studentów do udziału w wieczornym spotkaniu z błogosławioną Rodziną Ulmów. Niedzielny wieczór 10 marca rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia, po której nastąpi rozważanie w formie warsztatów „Słowo o Miłosiernym Samarytaninie”, które Ulmowie mieli zakreślone w swojej Biblii. Prosimy, aby – kto może – zabrał ze sobą Pismo Święte. Nasze spotkanie podsumujemy uwielbieniem Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Wydarzenie odbędzie się o godz. 18.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (pl. Wolności). Więcej informacji na stronie www.archidiecezja.lodz.pl i na Facebooku Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu.

16. Ruch Czystych Serc zaprasza studentów i inne osoby młode na spotkanie z Dianą Paulińską (psychologiem, seksuologiem i logoterapeutką) zatytułowane: „Seksualność jako Boży dar – odkrywanie piękna w intymności”. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. 12 marca o godz. 18.00 w archikatedrze, następnie o godz. 19.00 odbędą się warsztaty w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży (ul. Skorupki 13/1).

17. Zapraszamy na Małą Drogę Krzyżową organizowaną 22 marca przez par. pw. NMP Łaskawej w Łodzi (ul. Goplańska 11/13). Po Mszy św. o godz. 19.00 nastąpi przejście w milczeniu do pomnika Pękniętego Serca, od którego ruszy Droga Krzyżowa (ok. 3 km) po terenie byłego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego dla Polskich dzieci.

18. Modlitewne spotkanie osób zaangażowanych w stałą modlitwę za księży (Wieczernik Modlitwy za KsiężyMargaretki) odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 15.00 w kościele pw. św. Antoniego w Łodzi (ul. Św. Antoniego Padewskiego 4).