Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna (8.05)

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza, która jest zarazem 59 Światowym Dniem Modlitw o Powołania, rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przebiegnie on pod hasłem: “Posłani w pokoju Chrystusa”.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiamy je codziennie o 17:30 (po nich wieczorna Msza Św.). Takie nabożeństwa będą się także odbywać o 19:00 przy kapliczkach na Michałowie i przy ul. Jerozolimskiej. Zapraszamy!

3. Dziś po Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych. Z kolei o 16:30 odbędzie się – na salce – spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, o 17:00 – z tą młodzieżą, a o 18:00 – Msza Św. dla wszystkich.

4. Ojcowie jezuici i wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszają na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 10.05 o godz. 18:30.

5. W piątek o godz. 17:00 w kawiarence będzie możliwość spotkania z psychologiem, ks. Dominikiem Lubińskim.

6. W piątek 13.05 odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie – będzie procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej wewnątrz Kościoła, a na zakończenie odmówimy Litanię Loretańską.

7. Za tydzień III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

8. Także w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11:30 grupa 35 dzieci ze SP nr 8 przystąpi do I Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci odbędzie się w piątek 13.05 o godz. 15:00 i będzie połączona z odnowieniem przez nie przyrzeczeń chrzcielnych – w tym celu dzieci powinny przynieść świece (najlepiej chrzcielne).

9. Informujemy, że w bocznym wejściu do kościoła zawiesiliśmy lustro. Ma ono służyć temu, aby każdy z nas mógł poprawić ubiór czy fryzurę przed wejściem na nabożeństwo. Wszystko w myśl zasady: „Popraw się – idziesz na spotkanie z Panem!” : ) Dziękujemy anonimowemu darczyńcy za podarowanie nam lustra.

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu: bezimienną w wys. 50 zł., przeznaczoną na woskowe świece w kaplicy Matki Bożej, oraz także bezimienną w wys. 50 zł., przekazaną z myślą o parkingu za kościołem. Dziękujemy!

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…