Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – IV Niedziela Adwentu (19.12)

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe, które poprowadzi dla nas ks. Maciej Paramuszczak, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. o. Pio w Szydłowie. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach Świętych, a jutro i we wtorek na Mszach Świętych o 17:00 i 18:00. Spowiedź adwentowa będzie we wtorek od godz. 15:00 do 19:00. Plan rekolekcji znajdziemy też na naszej stronie internetowej i Facebooku, a także wydrukowane przy wyjściu z kościoła. Skorzystajmy z danego nam czasu rekolekcji. Bardzo serdecznie Was na nie zapraszamy!

2. Zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej, tzw. „Roraty”. Odprawiamy ją codziennie o godz. 7:00 z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Przed roratami wspólne śpiewanie Godzinek o NMP.

3. Dziś III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej; o 17:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją w kościele i wieczorna Msza Św. o 18:00.

4. Poświęcony opłatek na stół wigilijny można nabyć w zakrystii, natomiast świece bożonarodzeniowe „Caritasu” razem z gazetami przy wyjściu z kościoła (zostało jeszcze kilkanaście sztuk!).

5. W piątek 24 grudnia Wigilia. Tego dnia o godz. 7:00 ostatnie już w tym roku roraty. Nie będzie Mszy Świętych o 17:00 i 18:00 oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Uroczysta Msza Święta zwana „Pasterką” zostanie odprawiona o godz. 22:00. Serdecznie zapraszamy do udziału!

6. W Boże Narodzenie oraz w II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. W II dzień Świąt wypada w tym roku Niedziela Świętej Rodziny.

7. Informujemy, że tegoroczne odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą” będą miały taką samą formę jak w roku ubiegłym. Będą sprawowane Msze Święte w intencji mieszkańców danych ulic, których będziemy zapraszali do naszej świątyni począwszy od 3 stycznia. Będzie jednak także możliwość zaproszenia nas, kapłanów z wizytą duszpasterską do Waszych domów. Trzeba to będzie oczywiście wcześniej zgłosić i ustalić dogodny termin. Więcej informacji na ten temat podamy w święta Bożego Narodzenia.

8. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

9. Dziękujemy wspólnocie „Różańca Rodziców za Dzieci” za ofiarę w wysokości 1500 zł, złożoną jako dar przeznaczony na potrzeby naszego kościoła.

10. Przed nami przedświąteczne sprzątanie kościoła. Prosimy Was o pomoc i zapraszamy jutro i we wtorek o godz. 19:00, a w środę od godz. 8:00. Jesteście BARDZO POTRZEBNI – poszukujemy zwłaszcza mężczyzn, którzy mogliby pomóc we wniesieniu i osadzeniu choinek; w tym roku są one wyjątkowo duże i ciężkie! Zapraszamy więc chętnych panów we wtorek o godz. 10:00.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”. W dzisiejszym numerze śpiewnik z kolędami i obrzędem wieczerzy wigilijnej.

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan ostatnio wezwał do siebie.