Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu (20.03)

1. Dziś o godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo Gorzkich Żali i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30, a w niedziele o 17:30 na Gorzkie Żale. Po nabożeństwach wieczorne Msze Święte.

3. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Tegoroczna jałmużna wielkopostna będzie przeznaczona na pomoc rodzinom z Ukrainy, które wskutek toczącej się wojny musiały uciekać ze swojej ojczyzny, ze swoich domów, zostawiając cały dorobek swojego życia.

4. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od niedzieli 3.04 do środy 6.04. Poprowadzi je w tym roku ks. Łukasz Leśniewski, który przez 5 lat był wikariuszem w naszej parafii. 

5. Po raz IX z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana “24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w dniach 25-26 marca br. w kościele rektoralnym Matki Bożej Śnieżnej; rozpocznie się w piątek o godz. 20:00 nabożeństwem pokutnym pod przewodnictwem ks. bp Marka Marczaka. Potem nastąpi adoracja i spowiedź do godz. 23:00, natomiast w sobotę 26 marca modlitwa zostanie wznowiona o godz. 9:00 i potrwa do godz. 18:00, kiedy to na zakończenie zostanie odprawiona Msza Święta.

6. W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a także Dzień Świętości Życia. Msze Święte tego dnia o godz. 17 i 18. Na każdej Eucharystii będziemy mogli złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego.

7. Wraz ze wspólnotą Niewolników Maryi zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do naszego kościoła w piątek 25.03 na Mszę Świętą o godz. 18:00, by razem dziękować za jej „fiat”.

8. Wysłuchajmy teraz apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dotyczącego dnia 25.03:

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 18 marca 2022 roku

9. Na kolejny „Wieczernik Trybunalski” zapraszają ojcowie jezuici w sobotę 26.03. Początek spotkania o godz. 11:00. Szczegóły na plakacie.

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w minionym tygodniu. Dziękujemy także za datki złożone do puszki na rzecz misjonarzy. Przypominamy, że ofiary na kwiaty do grobu Bożego można złożyć do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać!

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…