Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu (03.03.2024 r.)

1. Dziś I niedziela miesiąca. O godz. 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie; o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, a po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych “Różańca Rodziców za Dzieci“.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30, a w niedziele o 17.30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

3.  W piątki Wielkiego Postu Msze Św. w naszym kościele będą o godz. 17.00 i 18.30.

4. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Niech to będzie naprawdę dar serca dla tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy!

5. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Wypełnione skarbonki można przynosić do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca o godz.  17.30 adoracja Pana Jezusa, litania do św. Jacka i modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego też dnia parafia NMP Królowej Pokoju zaprasza na “godzinę świętą” — godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od 23.00 – 24.00.

7. W piątek 8 marca będziemy obchodzić Dzień Kobiet. Otaczamy wszystkie Panie najserdeczniejszą modlitwą przez obliczem Maryi, najpiękniejszej z Kobiet.

8. W piątek 08.03 o godz. 17.00 w kawiarence będzie możliwość spotkania z psychologiem, ks. Dominikiem Lubińskim.

9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od niedzieli 17 marca do wtorku 19 marca. Poprowadzi je w tym roku ks. Damian Stachera doktorant Papieskiego Instytutu Biblijnego “Biblicum” w Rzymie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tych duchowych przygotowań i pogłębienia swojej relacji z Panem Bogiem, poprzez uczestnictwo w rekolekcjach.

10. Po raz XI z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana “24 godziny dla Pana”, która polega na adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w dniach 8-9 marca br. w kościele rektoralnym Matki Bożej Śnieżnej; rozpocznie się w piątek o godz. 20.00 nabożeństwem pokutnym pod przewodnictwem ks. bp-a Marka Marczaka. Potem nastąpi adoracja i spowiedź do godz. 23.00, natomiast w sobotę 9 marca modlitwa zostanie wznowiona o godz. 9.­00 i potrwa do godz. 17.00, kiedy to na zakończenie zostanie odprawiona Msza Święta.

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła.

12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

13. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

14. Po raz jedenasty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona
w dniach 8-9 marca 2024 r. w trzech miejscach archidiecezji łódzkiej:

 • bazylika archikatedralna w Łodzi,
 • kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi-Teofilowie,
 • kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim,
 • kościół rektoralny pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 20.00.

Sobota – Msza św.: godz.18.00.

15. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza do wzięcia udziału w peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Rodziny, małżeństwa, ruchy małżeńsko-rodzinne w sposób szczególny zapraszamy na jej rozpoczęcie Mszą św. w katedrze w sobotę 9 marca o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi wieczór modlitewny w intencji rodzin zakończony błogosławieństwem relikwiami błogosławionej rodziny. Relikwie gościć będą w naszej archidiecezji przez jeden tydzień w następujących parafiach:

 • 9 marca, godz. 18.00 – Msza św. w bazylice archikatedralnej w Łodzi (rodziny),
 • 10 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Zesłania Ducha Św. w Łodzi (młodzież),
 • 11 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu,
 • 12 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach,
 • 13 marca, 17.00 – Msza św. w par. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie,
 • 14 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Maz.,
 • 15 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Tryb.

15. Zapraszamy młodzież szkolną i studentów do udziału w wieczornym spotkaniu
z błogosławioną Rodziną Ulmów
. Niedzielny wieczór 10 marca rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia, po której nastąpi rozważanie w formie warsztatów „Słowo o Miłosiernym Samarytaninie”, które Ulmowie mieli zakreślone
w swojej Biblii. Prosimy, aby – kto może – zabrał ze sobą Pismo Święte. Nasze spotkanie podsumujemy uwielbieniem Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Wydarzenie odbędzie się o godz. 18.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (pl. Wolności). Więcej informacji na stronie www.archidiecezja.lodz.pl i na Facebooku Łódź Piotrowa –
Młodzi WDoMu.

16. Zapraszamy do udziału w uroczystościach 50. rocznicy śmierci Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które odbywać się będą 11 marca 2024 r. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi (pl. Kościelny 8). W programie:

 • 17.30 – otwarcie wystawy biograficznej „Stanisława Leszczyńska”,
 • 18.00 – Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia,
 • 19.00 – nawiedzenie krypty.

16. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne, które
w dniach 21-22 marca odbędą się w sanktuarium Matki Boskiej Łaskiej w Łasku. Rekolekcje zatytułowane: „Miriam – przewodniczka ku wolności. Przywództwo kobiet w służbie wspólnoty”, poprowadzą s. Anna Maria Pudełko AP i s. Judyta Pudełko PDDM. Nauki rekolekcyjne będą wygłaszane podczas i po Mszy św. o godz. 18.00.