Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkanocna (24.04)

1. Zakończyliśmy Oktawę Wielkanocy, ale pamiętajmy że Okres Wielkanocny trwa aż do uroczystości Zesłania Ducha Św (w tym roku – 5.06). Dzisiejszą niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy z kolei w całym Kościele Tydzień Miłosierdzia. Prośmy Pana Jezusa, aby nasze serca nadal były wrażliwe i otwarte na bliźnich potrzebujących pomocy i wsparcia!

2. Dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego to dzień wielkich łask. Pan Jezus powiedział św. siostrze Faustynie, że w tym dniu otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Zapraszamy dzisiaj do kościoła na godzinę 15:00, aby wspólnie uwielbiać Pana Jezusa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

3. W przyszłą niedzielę 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Będziemy je odprawiać codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy.

4.  Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary, jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu.

Dziękujemy za dar jałmużny wielkopostnej, za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, za ofiary złożone z racji „święconki” oraz za bezimienne ofiary w wysokości 100 zł i 30 zł. na prace związane z parkingiem za kościołem. Bóg zapłać!

5. Wspólnota Niewolników Maryi działająca w naszej parafii zaprasza na rekolekcje Oddania się w Niewolę Miłości wg św. Ludwika Grignon de Montfort. Rekolekcje rozpoczną się 28 kwietnia, a zakończą 31 maja br.

6. Jest tygodnik „Niedziela”, możemy go nabyć wychodząc z kościoła.

7. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…