Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski

[su_posts posts_per_page=”-1″ tax_term=”5″ tax_operator=”0″ order=”desc”]

nowy plakat_n

Poczujmy jeszcze raz smak SŁOWA BOŻEGO z przeprowadzonych  rekolekcji ZAWIERZENIA w 2015 roku

Pierwszy dzień rekolekcji ZAWIERZENIA 18.09
(Łk 2, 41-52) Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jerozolimy na Święto Paschy. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest w towarzystwie pątników, uszli dzień drogi i szukali Go wśród krewnych i znajomych. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jerozolimy szukając Go. Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami. Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie. Lecz On im odpowiedział: Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca? Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział. Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.
Czy szukasz Jezusa?
Można szukać Jezusa w euforii i można Go szukać z bólem serca. Jednego tylko nie można: przestać Go szukać nawet jeśli już został znaleziony. Jezus tak naprawdę się nie gubi, bo tylko On jest drogą prowadzącą nas do Ojca, to raczej my schodzimy na manowce i nie pilnujemy się drogi. Warto zatem zadać sobie jedno ważne pytanie…
Czy Jezus jest moją drogą?

juyiip

Pamiętajmy o podziękowaniu za otrzymane łaski !!!

Skala dziękczynienia za łaski otrzymane jest niewielka. W Ewangelii mamy opisanych 10 osób uzdrowionych, ale tylko jedna z nich przyszła do Jezusa aby podziękować za łaskę zdrowia. Obyśmy nie byli, jak te 9 osób, które Jezus uzdrowił, a które zapomniały o podziękowaniu. Kochani Mówiąc innym o otrzymanych łaskach, świadczymy o Jezusie o Jego wszechmocy. Czasem jest tak, że choć to my otrzymujemy konkretną łaskę, to nie jest ona dla nas, ale jest dla lekarza, który nie wierzy albo jest dla urzędnika, aby inaczej patrzył na bliźniego. Dzięki naszemu świadectwu czasami inni się nawracają – i to jest najważniejsze, dlatego warto dzielić się tym co otrzymujemy by inni mogli wzrastać i się umacniać w wierze. Zapraszamy do otwartości i dzielenia się, jeśli zdecydujesz podzielić się swoim świadectwem prześlij go na adres naszej parafii: kancelaria@swjd.pl  NAPISZ DO NAS

d255990446

„Kochani chcemy Wam polecić najmocniejszą modlitwą na najtrudniejsze przypadki, zranienia i dręczenia – „Nowennę do Matki Bożej rozwiązującej węzły”. Posłuchajcie świadectwa o niezwykłej nowennie, która wielu ludziom przywróciła nadzieję i pomogła wyjść z najtrudniejszych życiowych problemów.

Rejestracja: ks. Sławomir Kostrzewa

Kochani polecamy konferencję ks. Piotra Glas dotyczącą „Orędzia Jezusa Chrystusa do swego kapłana”  o. Josepha Schrijversa (1876-1945), belgijskiego redemptorysty.
Orędzie jest wstrząsającym wezwaniem Jezusa Chrystusa do swoich kapłanów, osób duchownych – o świętość życia, o nawrócenie, o zrozumienie, jak wielka walka toczy się o każdą kapłańską duszę z siłami ciemności

Realizacja: ks. Sławomir Kostrzewa

Kochani Czciciele Matki Bożej jeżeli chcecie się podzielić swoim świadectwem, doświadczenia  działania Matki Bożej i Jezusa w Swoim życiu to jest to odpowiednie miejsce. Miejsce, w którym chcielibyśmy się ubogacić, zobaczyć, że Bóg jest większy od naszej słabości i działa niesamowite rzeczy. Zapraszamy do otwartości i dzielenia się, jeśli zdecydujesz podzielić się swoim świadectwem prześlij go na adres naszej parafii: kancelaria@swjd.pl  NAPISZ DO NAS

d255990446

Zobacz

zawpiotrkow-724x1024

wpis Poniedziałek 2 stycznia 2017

image

Kochani miejmy wielką ufność w miłość Maryi do każdego z nas. Polecajmy Jej Niepokalanemu Sercu, wszystkie nasze potrzeby, mówmy Jej o wszystkich naszych trudnościach. Niech Ona będzie naszą doradczynią, naszą podporą i oparciem, naszą obroną i pocieszeniem w każdym utrapieniu. Niech będzie zawsze naszą kochająca Matką i pomocą we wszystkich naszych potrzebach. Niech Ona będzie Tą, która doprowadza nas do Jezusa… i wstawia się u Niego za nami. Już w najbliższą sobotę będzie taka możliwość zawierzenia Jej siebie i swoich spraw na mszy świętej w parafii św. Jacka o godz. 18:00, przed mszą świętą różaniec i wprowadzenie do zawierzenia. Warto skorzystać z tego zaproszenia by oddać Niepokalanemu Sercu, to co  jest dla  nas trudnością, bólem i cierpieniem by Matka mogła w to wejść ze swoja macierzyńska miłością i troską. Mówmy o tym innym by każdy mógł skorzystać z kanału tej łaski.

wpis Niedziela 1 stycznia 2017

Sakrament-pojednania-w-Plocku

Sakrament pokuty wymaga skupienia i modlitewnej refleksji. Poniżej  przykładowe rachunki sumienia polecane przez Bractwo, które pomogą właściwie przygotować się do pojednania z Panem Bogiem.

ZOBACZ polecane przez Bractwo – Rachunki sumienia

Dobra spowiedź, to przygotowana spowiedź

wpis Sobota 17 grudnia 2016

W sobotę 17 grudnia przedstawiciele Bractwa wraz z starszą Bractwa Marią Emanuel Dziemian wzięli udział w spotkaniu opłatkowym z Abp Wacławem Depo i biskupem Antonim Długoszem. Dzięki temu mieliśmy jako Bractwo możliwość  złożenia świątecznych życzeń , oraz podziękowania za troskę w szerzeniu Kultu Niepokalanego Serca Maryi Królowej Polski. Tego dnia  był to także moment, by   Arcybiskup pobłogosławił podjęte dzieło prowadzenia Zawierzeń Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwszą sobotę miesiąca w naszej Parafii, członkowie Bractwa poprosili Abp W. Depo  o  opiekę patronalną nad zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi w naszym kościele św. Jacka i Doroty. Kochani zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji   Zobacz – fotorelac

Niedziela 4 grudnia 2016

Kochani dziękujemy wszystkim którzy przybyli do naszej parafii by w ten sposób wyrazić swoją miłość wobec zatroskanej Matki. Każdy z Was z potrzeby serca, przybył do Matki Bożej by w Jej Niepokalanym Sercu złożyć swoje pragnienia i troski. Bo być przy Matce to być przy Jezusie, bo do Niego Ona nas prowadzi swoje dzieci czasem zagubione, czasem rozkapryszone a często grzeszne. Ona zna nasze słabości i nasze upadki i tym bardziej prosi Swego Syna – Synu przemień ich serca, tak jak przemieniłeś wodę w wino, aby pomimo ich słabości potrafili kochać… Maryjo Matko dziękujemy Ci za Twoją miłość i za Twoją matczyną cierpliwość… prowadź nas do Twjego Syna nieustannie.

KOCHANI ZAPRASZAMY JUZ ZA MIESIĄC 7 stycznia

wpis Sobota 3 grudnia 2016

Kochani Parafia św. Jacka wraz z Bractwem NSMKKP juz dziś 3 grudnia zapraszamy wszystkich Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na mszę św z Zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski godz 18:00 przed mszą św, różaniec i prelekcja maryjna prowadzona przez członków Bractwa. Chciejmy u Maryi szukać ratunku w naszych potrzebach, bo to w Jej Niepokalanym Sercu jest źródło miłości dla nas Jej dzieci . Maryja zawsze wskazuje na Jezusa i do Niego nas prowadzi, bo Jezus jest jedynym celem, ku któremu zmierzamy poprzez Jej Niepokalane Serce. Już dziś w tą sobotę możemy oddac wszystkie nasze sprawy Matce, która czeka na nasze zawierzenie Jej Niepokalanemu Sercu, odpowiedzmy hojnie na Jej zaproszenie i polecajmy innym ten szczególny czas łaski dzieląc sie tą wiadomością

totus-tuus

Kochani Parafia św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Tryb. zaprasza na mszę świętą z Zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski 3 grudnia w sobotę wszystkich, a szczególnie osoby zagubione, cierpiące i te, które straciły nadzieję, aby oddać siebie, bliskich i trudne sprawy w ręce Najlepszej Matki. Podczas Eucharystii będzie można oddać Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski siebie, ale także swoją rodzinę, parafię, instytucje, miejsce pracy, samorząd, różne sprawy i problemy.
Dla kogo jest dedykowane Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski?

Zawierzenia są dla każdego, kto potrzebuje pomocy i wstawiennictwa Matki Bożej. Skoro Maryja jest najlepszą i najczulszą Matką, toteż jak dzieci do matki w każdym niebezpieczeństwie, ale i w każdej radości, biegniemy do Niej i mówimy Jej o wszystkim. Ona chce nas wysłuchać, pocieszyć i przyjść z pomocą.

Każdy kto przybędzie będzie mógł nabyć pamiątkowy akt zawierzenia, który własnoręcznie podpisujemy po wypisaniu prośb do Matki Bożej, będzie możliwość także zaopatrzenia się w inne materiały, książki związane z oddaniem się Maryi.

Akty zawierzenia będą do nabycia w dniu zawierzenia w kruchcie kościoła od godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy i polecamy Was byście całkowicie należeli do Matki Bożej i Jej Niepokalanego Serca. Rozpoczęcie godz 17:15 różańcem, godz. 18:00 msza święta w intencji zawierzenia, przed mszą prelekcja maryjna jako wprowadzenie do zawierzenia prowadzona przez członków Bractwa.

wpis 206-11-28

Kochani Członkowie i Sympatycy Bractwa Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest dla nas dniem szczególnym. Jest to czas łaski, w tym dniu jest również GODZINA ŁASKI, tego dnia tworzymy w naszym Bractwie  wyjątkową wspólnotę łączności w Zawierzeniu Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski naszego Bractwa wszystkich członków, opiekunów i podejmowanych przez nas dzieł. W tym dniu staramy się świętować poprzez udział w Eucharystii  odprawianej w naszych intencjach.

Dlatego chcemy się przygotować poprzez nowennę przed tą uroczystością, która rozpocznie się już 29 listopada.
Zachęcamy do skorzystania z opisu nowenny znajdującej się na portalu KATOLIK.PL
Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia 

W dniu 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP polecamy wszystkim udział w Mszy św. w intencji dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane w modlitwie Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski  w łączności ze wszystkimi członkami modlącymi się w całej Polsce a także świecie !

Kochani zachęcamy każdego kto chciałby się modlić w tej intencji do podjęcia dodatkowo modlitwy dziesiątką  różańca, chętni proszeni sa o wysyłanie swojego uczestnictwa na ADRES BRACTWA

wpis 2016-11-23 

Uroczystość Niepokalanej – przygotujmy się do niej razem!!!

Kochani Członkowie i wierni Sympatycy Bractwa, zbliżamy się do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dlatego chcemy zaprosić Was do wspólnego przygotowania się do tej wielkiej Uroczystości. Dołączcie do nas do wspólnej modlitwy nowenną , którą rozpoczniemy 29 listopada  w wtorek. Przeżyjmy owocnie ten czas, który daje nam Bóg!!! Wiejącej informacji już wkrótce.

d793541627

wpis 2016-11-22 

Matka Boża chce byśmy dzielili się Jej orędownictwem w Niepokalanym Sercu

ZOBACZ – świadectwo Agaty