Aktualności

XXIV Niedziela Zwykła – ogłoszenia

  1. We wtorek 14.09 obchodzimy w Kościele święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte tego dnia o godz. 17:00 i 18:00.
  2. W najbliższą niedzielę 19.09, która będzie III niedzielą miesiąca, od godz. 16:30 na salce zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta). O godz. 17:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:15 w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, procesja eucharystyczna i Msza Św. ok. 18:00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  3. Trwa wrześniowa ewangelizacja w naszej archidiecezji. Również w naszym mieście przygotowujemy się do rekolekcji ewangelizacyjnych, które odbędą się od 19-22 września w bazylice św. Jakuba Apostoła (u fary).
  4. W związku z powyższym wydarzeniem chcemy poinformować, że rozpoczęła się “sztafeta modlitewna” w parafiach naszego dekanatu. Intencją “sztafety” jest prośba o błogosławione owoce rekolekcji ewangelizacyjnych; chodzi także o umocnienie naszych dusz poprzez adorację Najświętszego Sakramentu. Stąd w najbliższy piątek, 17.09, w naszym kościele odbędzie się całodzienna adoracja Pana Jezusa; rozpoczęcie o godz. 9:00, a zakończenie o godz. 20:00 (z przerwą na Msze Święte w godzinach 17:00-18:30). Zapraszamy wszystkich parafian do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym w naszym parafialnym Wieczerniku.
  5. W sobotę 18.09 o godz. 18:30 na scenie przy kościele Panien Dominikanek odbędzie się koncert “Poczuj rytm”, natomiast w niedzielę o 15:00 w piotrkowskiej farze Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie Droga Światła ulicami naszego miasta, która zakończy się w kościele NSJ w Piotrkowie Tryb. Wszystkie te wydarzenia odbędą się w ramach rekolekcji ewangelizacyjnych. Więcej szczegółów podamy w następną niedzielę.
  6. Za nami długo oczekiwana beatyfikacja ks. kard. prymasa Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej. Jako materialną pamiątkę tego wydarzenia zakupiliśmy ornat z wizerunkiem nowego błogosławionego. Sprawując w nim Eucharystię, będziemy pamiętali nie tylko o dzisiejszej beatyfikacji, ale i prosili o wstawiennictwo bł. ks. prymasa aby ten wypraszał nam u Pana Boga potrzebne łaski – szczególnie może nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  7. W najbliższy czwartek, z racji na trwające jeszcze przy naszym kościele prace remontowe, parking przykościelny będzie zamknięty. Za utrudnienia przepraszamy.
  8. Bardzo dziękujemy za Wasze modlitewne jak i materialne wsparcie, którego udzielacie naszej parafii. Bóg zapłać szczególnie za ofiary, które składacie na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  9. W ostatnim czasie Pan Bóg wezwał do siebie: śp. Jolantę Alicję Brachacz i śp. Lucynę Stanisławę Retka. Módlmy się w ich intencji.