Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia

Zachęcamy do zapoznania się z treścią ogłoszeń na XXIII Niedzielę Zwykłą.

  1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Afgańczykami. Podczas modlitwy powszechnej prosiliśmy Boga o pokój w tym kraju, a ofiarami do puszek złożonymi przy wyjściu z kościoła możemy wspomóc jego mieszkańców. Ofiary te zostaną przekazane przez Caritas w celu zakupienia żywności, koców i odzieży dla tamtejszej ludności.
  2. W środę obchodzimy Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Są to więc urodziny Matki Bożej! Tego dnia będziemy modlić się o urodzaje, obfite plony i błogosławieństwo Boże dla rolników.
  3. W tym tygodniu w piątek 10.09 możliwość spotkania z ks. psychologiem Dominikiem Lubińskim, będzie on przyjmował o godz. 17:00 na salce na plebanii.
  4. Parafia pw. NSJ w Piotrkowie Tryb. organizuje pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i do Lichenia. Odbędzie się ona 16 września. Koszt 85 zł, zapisy w kancelarii parafialnej.
  5. Bardzo dziękujemy za każde Wasze wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej parafii i kościołowi. Dziękujemy za składane ofiary, za Waszą dobroć i odpowiedzialność za nasz wspólny Dom – Kościół. Bóg zapłać.
  6. Wszystkich Parafian zapraszamy już dziś do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych pod hasłem “Wstań, idź!”, które odbędą się w piotrkowskiej farze od 19-22 września. Szczegóły na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
  7. Czytajmy prasę katolicką, szczególnie tygodnik “Niedziela”, w którym m.in. wiele tekstów o prymasie Wyszyńskim i o sytuacji w Afganistanie.
  8. Do stanu wiecznego w minionym tygodniu przeszli: śp. Jerzy Topczewski, śp. Bronisław Borowiecki, śp. Wanda Leporowska i śp. Leon Depczyński. Módlmy się w ich intencji!