Aktualności

XXII Niedziela Zwykła – 29.08 – ogłoszenia

Zachęcamy do zapoznania się z treścią ogłoszeń na XXII Niedzielę Zwykłą.

1. W dniach 11-13 września na stadionie Orła w Łodzi odbędą się duże wydarzenia ewangelizacyjne. Bliższe informacje w Internecie, my zwracamy uwagę zwłaszcza na spotkanie dla młodzieży „Arena Młodych – Reset”, które zaplanowano na 13 września w godz. 9.00-14:00.

2. Ruszają zapisy do Studium Organistowskiego, bliższe informacje w zakrystii.

3. Istnieje możliwość skorzystania z oferty Domu Seniora „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach. Bliższe informacje w zakrystii.

4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce rowerowej z Piotrkowa na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 11 września. Bliższe informacje na plakacie, zamieszczonym w gablocie i na naszej stronie parafialnej.

5. Już dziś informujemy, że w dniach 19-22 września w piotrkowskiej farze odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne. Bliższe informacje w następne niedziele.

6. W najbliższą środę 1.09 rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami ze wszystkich szkół z terenu naszej parafii zapraszamy na Mszę Św. na rozpoczęcie roku szkolnego, która odbędzie się w niedzielę 5.09 o godz. 11:30. Nie będzie zatem Mszy Św. rano w środę 1 września. Na Mszy Św. 5.09 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, prosimy dzieci o przyniesienie ich ze sobą.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. W I czwartek między Mszami Św. wystawienie Pana Jezusa, Nieszpory i modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W I piątek odwiedziny chorych w hospicjum od 7:30, a także od 8:30 po domach – prosimy o uprzednie zgłoszenie telefoniczne. Także w ten piątek spowiedź w kościele od godz. 16:30, a między Mszami Św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W I sobotę o godz. 10:00 odbędzie się 30 Męski Różaniec Publiczny, rozpoczęcie pod kościołem NSJ, a ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Po południu, o godz. 17:00 wystawienie Pana Jezusa, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie i ok. 18:00 Msza Św. z zawierzeniami.

W I niedzielę o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 Różaniec Rodziców za Dzieci i ok. 18:00 Msza Św. w intencji tej wspólnoty.

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

9. W ostatnim czasie odszedł do Pana śp.:
+ Ryszard Siwak