Aktualności

Program Tridiuum Paschalnego

Kochani zapraszamy do żywego i aktywnego przeżycia całego Triduum Paschalnego. Niech te dni przygotują nas bezpośrednio do najważniejszych świąt całego roku, do centralnego wydarzenia całej historii ludzkości – do Misterium naszego Zbawienia – Zmartwychwstania Chrystusa! Święta rozpoczniemy Wigilią Paschalną!

WIELKI CZWARTEK: tego dnia zapraszamy na Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej na godz.18.00. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa – dlatego tak szczególnie pamiętajcie tego dnia w waszych modlitwach o nas – waszych kapłanach. Po liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza ciemnicy. Tego dnia będziemy adorować Chrystusa do godz. 21.00.  Następnego dnia  w piątek kościół będzie otwarty od godz. 8.00.

WIELKI PIĄTEK: w tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św., gdyż na krzyżu Chrystus składa tę jedyną Ofiarę – samego siebie. Ceremonie rozpoczniemy tego dnia o godz. 18.00. W centrum liturgii stanie KRZYŻ, który będziemy wszyscy adorować. Po ceremonii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego i tam do 21.00 będziemy adorować Chrystusa.  Kochani! Niech nikogo z nas nie zabraknie przy grobie Jezusa – przecież to dla naszego zbawienia ON umarł. Podziękujmy MU za to. Tego dnia:

• rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odprawiać codziennie o godz. 15.00.

• obowiązuje nas POST ŚCISŁY – czyli tylko jeden posiłek do syta, oraz WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ OD POKARMÓW MIĘSNYCH.

Następnego dnia w sobotę kościół będzie otwarty od godz. 8.00.

WIELKA SOBOTA: tego dnia Kościół milczy, bo Chrystus jest w grobie. Natomiast o godz. 20.00 rozpoczniemy uroczystość Wigilii Paschalnej liturgią światła. W tę noc odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego prosimy wziąć ze sobą świece. Na zakończenie pójdziemy w PROCESJI REZUREKCYJNEJ, która będzie wielką radością, że Chrystus żyje i zmartwychwstał.

• poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny – w sobotę od godz. 9.00 do  godz. 15.00

• o godz. 15.00 odprawimy nowennę do Miłosierdzia Bożego, a następnie odmówimy różaniec i będzie medytacja fatimska – z racji I soboty miesiąca! Natomiast Komunię świętą wynagradzającą  przyjmujemy w Wigilię Paschalną!

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO: Msze święte według świątecznego porządku: o godz. 7.00; 8.00; 11.30; 15.00 i 18.00.