Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XXXIII Niedziela Zwykła (13.11.2022 r.)

1. Obchodzimy dziś VI Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek prosi nas, byśmy pamiętali i wspierali tych, którzy szczególnie teraz w tych trudnych czasach, potrzebują naszej pomocy. Stąd ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na „Caritas”.

2. „Caritas” przygotowała też, jak każdego roku, tzw. „tytki charytatywne” tzn. papierowe torby. Taką torbę możemy wziąć ze sobą wychodząc z kościoła, a następnie wypełnić ją żywnością o długim terminie przydatności do spożycia, czy też artykułami chemicznymi i przynieść do 28.11 do naszego kościoła (do torby można także wrzucić słodycze dla ubogich dzieci). Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane najuboższym mieszkańcom naszej parafii. Bóg zapłać już dziś za Waszą ofiarność i serce!

3. Dziś również obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wychodząc z kościoła możemy złożyć swój dar do puszki wspierając działalność duszpasterską na terenach objętych działaniami wojennymi.

4. Listopad to szczególny miesiąc naszej pamięci o zmarłych. Zachęcamy do modlitwy wypominkowej, którą w naszej parafii odprawiamy w każdą niedzielę przed Mszami Św. o 8:00 i 10:00. Wypominki roczne i półroczne można jeszcze zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

5. Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny w naszych domach. Od dziś osoby mające pisemne upoważnienie ks. proboszcza będą te opłatki dostarczać do Waszych domów. Proszę, przyjmijcie ich życzliwie! Ofiary przez Was złożone przeznaczymy na zakup oleju opałowego potrzebnego do ogrzewania naszego kościoła.

6. W tym roku w naszym kościele nie będzie można nabyć świec bożonarodzeniowych „Caritasu”.

7. Za tydzień III niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11:30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (na salce) i dla nich samych (w kościele). O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

8. Dziś jeszcze zapraszamy na spotkanie kandydatów do przyjęcia bierzmowania i ich rodziców. O 16:00 spotkanie dla rodziców, o 16:30 dla uczniów z kl. 7-ych, o 17:00 – z kl. 8-ych, a o 17:30 – dla uczniów z kl. I liceum. Msza Święta dla wszystkich o 18:00.

9. W przyszłą niedzielę – ostatnią w roku liturgicznym – będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

10. Ofiary, jakie w przyszłą niedzielę złożymy na tacę będą przeznaczone na WSD w Łodzi. Będziemy gościć wtedy u nas kleryka Tomasza, studenta tej uczelni.

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej i zagospodarowanie pod nią terenu.

12. Przed nami uroczystość jubileuszu 100 lat naszej parafii! Dokładnie 2.12 minie 100 lat od utworzenia naszej parafii. Program uroczystości jubileuszowych przekażemy Wam w przyszłym tygodniu.

13. Domowy Kościół oraz kino Helios zapraszają na pokaz specjalny filmu „Prorok”. Film ten opowiada o bł. kard. S. Wyszyńskim. Seans odbędzie się w kinie Helios w środę 16.11 o godz. 18:00. Przewidziano promocyjne ceny biletów.

14. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

15. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.