Aktualności

Ogłoszenia – XXX Niedziela Zwykła (24.10)

1. Dziś Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. W tym roku przebiegną one pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Zapraszamy do modlitwy w intencji misji i misjonarzy, szczególnie podczas nabożeństw różańcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17:30. We wtorki i czwartki szczególnie zapraszamy dzieci.

2. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 11:30 zostanie uroczyście wniesione Pismo Święte. Zostanie ono położone na specjalnym pulpicie przykrytym tzw. lektorium, czyli ozdobnym materiałem, który zakupiliśmy dla parafii. Wniesienie Pisma Św. jest zaś znakiem tego, że w naszej parafii – podobnie jak we wszystkich parafiach archidiecezji i świata – rozpocznie się diecezjalny etap XVI Synodu Biskupów, poświęconego synodalności. Synod ten ma nas uczulić na konieczność słuchania Boga, przemawiającego na kartach Pisma Świętego, a także siebie nawzajem. Nie zapominajmy o modlitwie za Synod. Zachęcamy też do zainteresowania się jego pracami.

3. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. 1 listopada Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, natomiast w kaplicy cmentarnej od 8 do 14, co godzinę. Ksiądz z naszej parafii odprawi Mszę Św. o godz. 12:00. Po Mszy Św. o 14 wyrusza procesja połączona z modlitwą za zmarłych, której w tym roku będzie przewodzić parafia Nawiedzenia NMP („Krakówka”). Ostatnia Msza Św. w kaplicy cmentarnej o godz. 16:00.

4. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, nowennowe, półroczne i roczne. Można tu uczynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5. Parafia św. Jakuba „Fara” zaprasza na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie. Odbędzie się ona 27.10 o godz. 19:00.

6. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bardzo dziękujemy za ofiarę 540 zł na zakup oleju opałowego do kościoła. To dar od Kółka Różańcowego z miasta. Wielkie Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli” i „Przewodnika Katolickiego”.