Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XXX Niedziela Zwykła (23.10.2022 r.)

1. Trwa październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych, będą one odprawiane codziennie o godz. 17:30. We wtorki i czwartki w szczególny sposób zapraszamy na nie dzieci.

2. Dziś Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Zapraszamy do modlitwy w intencji misji i misjonarzy, szczególnie podczas nabożeństw różańcowych.

3. Forum Ruchów Katolickich w Piotrkowie Tryb. serdecznie zaprasza wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się dziś o godz. 16:00 w kościele NSJ, przejdzie ulicami miasta i zakończy się w kościele farnym ok. godz. 17:30.

4. Parafia św. Jakuba „Fara” zaprasza na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie. Odbędzie się ona 26.10 o godz. 18:00.

5. Parafia NSJ w Piotrkowie Tryb. zaprasza na spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą, autorem książki „Jak prowadzić dzieci do Boga”. Odbędzie się ono 25.10 po Mszy Św. o godz. 18:00.

6. Za nami XXII Dzień Papieski. Panu Bogu niech będą dzięki za św. Jana Pawła II. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone do puszki na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy, że zechcieliście nabyć pyszne kremówki i przepraszamy, że nie dla wszystkich starczyło… Rozprowadziliśmy 400 sztuk – tutaj podziękowania należą się naszym ministrantom i lektorom za ich dystrybucję! Dziękujemy jednak też naszej scholi za piękny koncert, a dzieciom ze SP nr 8 za prace przedstawiające świętego papieża i za przybliżenie nam jego postaci podczas koncertu.

7. Październik 2022 jest nazywany różowym; jest to bowiem miesiąc poświęcony świadomości potrzeby badań profilaktycznych m.in. w kierunku raka piersi. Z tej racji zachęcamy wszystkich naszych parafian – nie tylko panie – aby w następną niedzielę mieć na sobie coś różowego, np. jakimś element ubioru w tym kolorze. Po każdej Mszy Św. zrobimy sobie wspólne zdjęcie. Przez tą akcję chcemy jednak przede wszystkim uczulić na wartość badania się pod kątem nowotworów: dotyczy to wszystkich, nie tylko pań! Pamiętajmy o profilaktyce, o badaniach – one naprawdę nie bolą, a mogą uratować życie!

8. Przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych: jednorazowe, nowennowe, półroczne i roczne. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej. Bóg zapłać także za ofiarę 700 zł. od Kółka Różańcowego z miasta na ogrzewanie kościoła.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

11. Ks. proboszcz dziękuje wszystkim za organizację i udział w pielgrzymce do Fatimy.

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.