Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XXVIII Niedziela Zwykła (9.10.2022 r.)

1. Trwa październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych, będą one odprawiane codziennie o godz. 17:30. We wtorki i czwartki w szczególny sposób zapraszamy na nie dzieci.

2. Dziś zapraszamy na spotkanie kandydatów do przyjęcia bierzmowania i ich rodziców. O 16:00 spotkanie dla rodziców, o 16:30 dla uczniów z kl. 7-ych, o 17:00 – z kl. 8-ych, a o 17:30 – dla uczniów z kl. I liceum. Msza Święta dla wszystkich o 18:00.

3. Także dziś odbywa się ogólnopolskie badanie dotyczące uczestnictwa we Mszach Świętych i przyjmowania Komunii Św. – tzw. dominicantes i communicantes.

4. Ojcowie jezuici i wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszają na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 11.10 o godz. 18:30.

5. W czwartek 13.10 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Procesja różańcowa z figurką Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się po Mszy Św. o godz. 17:00. Po procesji wieczorna Msza Św.

6. Tego też dnia rozpocznie się tygodniowa pielgrzymka do Fatimy organizowana przez naszą parafię. Podczas pobytu u Matki Bożej Fatimskiej będziemy dziękować za 100 lat istnienia naszej parafii.

7. Za tydzień III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski. Jego hasło to: „Blask prawdy”. Zachęcamy do zgłębiania nauczania św. Jana Pawła II, a także do wsparcia ofiarami zdolnej, a ubogiej młodzieży. Swój dar będziemy mogli złożyć do puszki z napisem „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wychodząc z kościoła.

9. Dzień Papieski będziemy obchodzić także w ten sposób, że po Mszach Św. ministranci i lektorzy będą sprzedawać pyszne kremówki papieskie. Dochód ze sprzedaży częściowo wesprze fundusz ministrancki. Zachęcamy do zaopatrzenia się w te pyszne ciastka. Cena minimalna to 3 zł, ale liczymy na hojne serca:) Natomiast po Mszy Św. o godz. 11:30 zapraszamy absolutnie wszystkich na mini koncert naszej parafialnej scholi, która także nas zachęci do śpiewania piosenek związanych ze św. Janem Pawłem II. W szczególny sposób zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z klas III wraz z rodzicami – koncert będzie zastępował comiesięczne spotkanie formacyjne.

10. W piątek o godz. 17:00 w kawiarence będzie możliwość spotkania z psychologiem ks. Dominikiem Lubińskim.

11. Także w piątek 14.10 przypada Dzień Nauczyciela (Komisji Edukacji Narodowej). Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach oświaty, dziękując za ich trud i poświęcenie.

12. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej.

13. Przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych: jednorazowe, nowennowe, półroczne i roczne. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

14.  Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

15. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…