Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XXV Niedziela Zwykła (18.09.2022 r.)

1. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę, organizowaną pod hasłem: „Rodzina wspólnotą pokoju”. Pielgrzymka odbędzie się 24.09 br., początek o 15:30 w kaplicy Cudownego Obrazu. Centralna Msza Św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich będzie z kolei w niedzielę 25.09 o godz. 11:30.

2. Dziś III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00

3. Możemy dziś wesprzeć działalność duszpasterską w naszej archidiecezji składając swój dar do puszki przy wyjściu z kościoła.

4. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej.

5. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 11:30 chcemy uroczyście włączyć dzieci z klas III w przygotowanie do I Komunii Św. – tak jak to było przed rokiem. Z tego względu prosimy o przyniesienie ze sobą za tydzień – jeśli będzie zgoda rodziców – małych fotografii dzieci (zdjęć legitymacyjnych), podpisanych na odwrocie, a także karteczek z imieniem lub nazwiskiem dziecka. Zdjęcia i karteczki zostaną przyczepione do tablicy korkowej, tak aby parafianie przez cały ten rok szkolny mogli modlić się za wybrane dziecko i w ten sposób wspomóc je w przygotowaniu do przyjęcia I Komunii Św. Konieczne są pisemne zgody rodziców – prosimy o ich przyniesienie. Cała inicjatywa jest oczywiście dobrowolna, ale bardzo do niej zachęcamy – rok temu ten pomysł bardzo się spodobał!

6. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić:

Krzysztof Cypel – kawaler z par. tut.

Joanna Ociepa – panna z par. NSJ w Piotrkowie Tryb.

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

8. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…