Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XXIX Niedziela Zwykła (16.10)

1. Trwa październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych, będą one odprawiane codziennie o godz. 17:30. We wtorki i czwartki w szczególny sposób zapraszamy na nie dzieci.

2. Dziś III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

3. Także dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski. Jego hasło to: „Blask prawdy”. Zachęcamy do zgłębiania nauczania św. Jana Pawła II, a także do wsparcia ofiarami zdolnej, a ubogiej młodzieży. Swój dar możemy złożyć do puszki z napisem „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wychodząc z kościoła.

Dziś świętujemy także w ten sposób, że dziś po Mszach Św. ministranci i lektorzy sprzedają pyszne kremówki papieskie. Dochód ze sprzedaży częściowo wesprze fundusz ministrancki. Zachęcamy do zaopatrzenia się w te pyszne ciastka. Cena minimalna to 3 zł, ale liczymy na hojne serca:) Natomiast po Mszy Św. o godz. 11:30 zapraszamy absolutnie wszystkich na mini koncert naszej parafialnej scholi, która także nas zachęci do śpiewania piosenek związanych ze św. Janem Pawłem II. W szczególny sposób zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z klas III wraz z rodzicami – koncert będzie zastępował comiesięczne spotkanie formacyjne. Zechciejmy także podziwiać prace plastyczne dzieci ze SP 8, przedstawiające św. Jana Pawła II. Dzieciom dziękujemy za ich pracę, trud i zaangażowanie.

4. Na Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym zapraszają ojcowie jezuici. Będą to 7-tygodniowe rekolekcje, które rozpoczną się w sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej we wtorek 18.10 o godz. 18:30. Prowadzić je będzie o. Andrzej Lemiesz SJ i wspólnota „Nazaret”.  

5. Kolejny „Wieczernik Trybunalski”, poświęcony postaci św. Jana Pawła II, odbędzie się w sobotę 22.10 o godz. 11:00 w sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej (ojcowie jezuici). W programie Godzinki ku czci Matki Bożej, konferencja formacyjna, Eucharystia i Różaniec w intencji polskiego parlamentu.

6. W imieniu kina „Helios” i Domowego Kościoła zapraszamy na pokaz specjalny filmu „Medjugorie”. Seans odbędzie się w kinie Helios w galerii Focus, dn. 19.10 (środa) o godz. 18:00. Przewidziano promocyjne ceny biletów.

7. Forum Ruchów Katolickich w Piotrkowie Tryb. serdecznie zaprasza wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się w niedzielę 23.10 o godz. 16:00 w kościele NSJ, przejdzie ulicami miasta i zakończy się w kościele farnym ok. godz. 17:30.

8. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej.

9. Przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych: jednorazowe, nowennowe, półroczne i roczne. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10.  Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

11. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…