Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XVII Niedziela Zwykła (30.07.2023 r.)

1. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego i nasz odpust parafialny. Msze Święte według porządku niedzielnego. O godz. 11:30 uroczysta suma odpustowa, którą odprawi ks. kan. Leszek Druch, obecnie proboszcz parafii św. Floriana w Sulejowie, a w przeszłości wieloletni wikariusz naszej parafii. Do udziału w odpuście zapraszamy serdecznie wszystkie grupy i wspólnoty parafialne.

2. Z racji na przyszłotygodniowy odpust, nie będzie tacy gospodarczej ani mojego comiesięcznego sprawozdania. Będzie ono przedstawione przeze mnie w drugą niedzielę sierpnia, 13-go. Wtedy też ofiary złożone przez Was na tacę zostaną przeznaczone wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca.

W I czwartek po Mszy Św. o godz. 17:00 adoracja Pana Jezusa, brewiarz i litania do św. Jacka z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego też dnia parafia NMP Królowej Polski zaprasza na Godzinę Świętą – godzinną adorację Najśw. Sakramentu od 23:00 do 24:00.

W I piątek odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem od godz. 8:30 po domach. Spowiedź w kościele od godz. 16:30. O 17:30 brewiarz i Litania do Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o 18:00 adoracja w ciszy i uniżeniu do godz. 20:00.

W I sobotę o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na 53 Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00.

W I niedzielę o godz. 17:00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, o 17:30 Różaniec, a o 18:00 Msza Święta. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych „Różańca Rodziców za Dzieci”.

4. Caritas Archidiecezji Łódzkiej ogłasza akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Odbędzie się ona już po raz 15 i ma na celu przygotowanie wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszego województwa. Aby im pomóc, trzeba wziąć z kościoła specjalną papierową torbę i włożyć do niej najpotrzebniejsze artykuły szkolne. Wypełnione torby należy przynieść do kościoła do niedzieli 27.08, a my przekażemy je do Caritasu.

Inną formą pomocy, którą możemy okazać, jest wsparcie uczniów z Aleppo w Syrii i z Bejrutu w Libanie w ramach programu „Pierwszy krok”. Bliższe informacje na stronie internetowej: pierwszykrok.domwschodni.pl

5. Zapraszamy i zachęcamy Was do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD – np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie trwała do 1 sierpnia włącznie. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących wśród ubogich w różnych krajach. Sprzęt można zostawiać w kancelarii; jeśli będzie zamknięta, to przed jej drzwiami.

6. Dziś przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić:
-Dawid Mikulski, kawaler z par. św. Tomasza w Sulejowie i Marta Kołek, panna z par. tutejszej;
-Jarosław Domagała, kawaler z par. tutejszej i Wiktoria Taborek, panna z par. Trzcianki (zapowiedzi 1).

8. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w minionym tygodniu i przy okazji święcenia pojazdów i kierowców.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”.

10. Z racji na prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach przy zakrystii, prosimy aby nadal wchodzić do kościoła głównym wejściem od ul. Wojska Polskiego.

11. Informujemy, że z dniem 26 sierpnia br., na mocy decyzji ks. arcybiskupa posługę w naszej parafii zakończy ks. Piotr. Dziękujemy mu już teraz za pięć lat posługi w naszej wspólnocie parafialnej, i życzymy mu powodzenia i Bożego błogosławieństwa na nowej placówce. Już teraz zapraszamy Was na Mszę Św. dziękczynną za posługę ks. Piotra, którą odprawimy 25 sierpnia (piątek) o godz. 18:00.

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…