Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XVI Niedziela Zwykła (23.07.2023 r.)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jest to czas szczególnej modlitwy za kierowców do ich świętego patrona oraz o bezpieczne podróżowanie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dziś po wszystkich Mszach Świętych będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów (na parkingu) i błogosławieństwo kierowców.

2. Dziś także obchodzimy ustanowiony z inicjatywy papieża Franciszka, Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i w naszym codziennym życiu!

3. Zapraszamy i zachęcamy Was do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD – np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie trwała do 1 sierpnia włącznie. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących wśród ubogich w różnych krajach. Sprzęt można zostawiać w kancelarii; jeśli będzie zamknięta, to przed jej drzwiami.

4. Przy wyjściu z kościoła można sobie wziąć za darmo różne gazety religijne. Są to numery wprawdzie nieaktualne, ale mimo to można w nich znaleźć mnóstwo ciekawych artykułów.

5. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Tomasz Hyski, kawaler z parafii Olszanica i Natalia Chamernik, panna z par. tutejszej (zapowiedź 2)

6. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w minionym tygodniu.

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”.

8. Z racji na prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach przy zakrystii, prosimy aby nadal wchodzić do kościoła głównym wejściem od ul. Wojska Polskiego.

9. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…